Najdi forum

Bolečina notranja stran gležnja

Spoštovani

Lani sem odtekla nekaj kilometrov bosain “pridelala” (verjetno poškodbo) bolečino. Pojavila se je oteklina nad in pod “kolenčkom” na notranji strani gležnja desne noge (medial malleolus). Z nekaj počitka, razgibavanja in masaže se je zadeva umirila in sem s tekom v supergah nadaljevala. Jeseni odtekla mali maraton brez težav.

Preko zime sem tekla zgolj občasno, se pa redno ukvarjam s športom (pilates, body pump, sobno kolo, smučanje). Sedaj pa me je presenetila identična bolečina čisto “z neba”. Sem v 3 mesecu nosečnosti, nekoliko zatečen gleženj sem najprej pripisala zastajanju vode. Vendar me je začelo boleti na istem mestu kot lani in tudi oteklina ni “splošna” – ni zatečen celoten gleženj, pač pa res zgolj oteklina cca 1 cm nad malleolusom (ne v smeri kolena pač pa bolj proti sprednji strani goleni) in dober cm pod, nekjena sredi med izboklino kosti in stopalom. Boli me samo v mirovanju, tečem in hodim brez težav! Področje bolečine je po 1 cm2 na obeh lokacijah.

Prosila bi vas za mnenje, za kaj bi lahko šlo. Oteklina in bolečina sta moteči najbolj ponoči.

Hvala,

Pika

Priporočam, da mesto bolečine označite na skici ali posnetku, in mi posnetek pošljete, ali pa pridete na pregled.

Tokrat bolečina ni bila posledica napora?

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani

Pripenjam fotografijo,na kateri sem označila mesto bolečine. Opazna je tudi oteklina. Bolečina se je pojavila pred nekaj dnevi, brez povoda (ni posledica napora-teka ali hoje) aliudarca.

LP
Pika

nova
Uredništvo priporoča

Odličen posnetek. To so področja, pod katerimi se nahajajo kite pokrčevalcev prstov in stopala (pod notranjim gležnjem) ter kite iztegovalcev prstov in stopala (v sprednjem delu gležnja). Zelo verjetno gre za vnetje kitnih ovojnic, ki jih lahko povzroči dolgotrajneša, četudi ne zelo intenzivna obremenitev (dolgotrajna stoja, hoja). V času nosečnosti so te strukture še bolj nagnjene k vnetju zaradi hormonskih sprememb in zaradi povečane obremenitve.

Priporočam nekajdnevni počitek in hlajenje bolečih predelov z ledom po dvajset minut z urnimi presledki, nato pa stopnjevanje obremenitev do običajnih. Glede na nosečnost odsvetujem jemanje zdravil.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Iskrena hvala! Že masiram:)

LP
Pika

Prosim.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

Imam bolecine na istem podrocju kot predhodnja( notranja stran vendar leva noga), vendar so pri meni nastale pri nogometu, moçan izteg stopala naprej ko sem se zapeljal z nogo po žogi.

Bolečina traja že 9dni in gležen je Še vedno otečen, je pa izginila podpludba.

Ko hodim me boli in imam občutek kot da gleženj ni na pravi poziciji temvec se premika bolj proti drugi nogi.

Hvala za odgovor,

lp
Dani

Spoštovani,

velika večina poškodb vezi (t.i. zvinov) gležnja se dobro pozdravi z neoperativnim funkcionalnim zdravljenjem, ki traja z ozirom na obsežnost poškodb 3 do 8 tednov. Toliko časa priporočam razgibavanje in obremenjevanje gležnja le do bolečine, če bodo težave trajale dlje, pa pregled.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Ali je smiselno narediti kak ultrazvok?. Glezenj sem imel zvit ze vec kot 5 krat pa ni nikoli trajalo toliko casa.
Lp
Dani

Spoštovani,

ne. V primeru vztrajanja težav priporočam opraviti slikanje gležnja z magnetno resonanco.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spostovani

Danes sem imel nogometno tekmo in sem nekako nerodno stopil in zdaj me boli gležnj ampak nimam otečeno. Zelo me boli ko hodim oziroma ko stopim na nogo. Zvito ni ker te bi oteklo imam prav? Samo me zanima kaj bi to lahko bilo. Prosim svetujte mi kaj lahko naredim da me bo nehalo boleti?

Lp timi

Spoštovani,

priporočam naslednje ukrepe: nekajdnevni počitek z višjim položajem poškodovane okončine od prsnega koša, hlajenje bolečega področja z ledom po 20 minut z urnim presledki, obremenjevanje in razgibavanje pa le do bolečine. Če bolečine v nekaj dneh ne bodo izzvenele, priporočam obisk zdravnika in klinični pregled gležnja. Najverjetnejše so poškodbe vezi in/ali sklepnega hrustanca.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Že tri tedne imam bolečino na levi nogi notranji strani gležnja. Pri počivanju bolečina skoraj izgine pri hoji se pa spet pojavi, oz. pri obremenitvi 8 ur in več na nogi me tako boli da na koncu nemorem več stopiti na nogo in je bolečina intenzivna. Bil sem teden dni doma ko se je popravilo sem šel delat. V službi sem zdržal en dan in spet me je bolelo. Spet sem bil teden dni doma. po enem tednu sem šel spet delat, spet me je začelo boleti. Zdaj sem spet doma. Med okrevanjem sem prejemal antibiotike dve škatli macropena, ker je kazalo na vnetje serum povišan crp….45 do 5 vrednost….drugi krvni sliki so mi našli povišane purine in zdaj jemlem še alupurinol. bolečina je popoustila isto ko prej. Bojim se da ko bom spet šel delat, da bo me spet začelo boleti. Na gležnju se pa vidi kot blaga oteklina okoli predvsem do pete. Za odogovor se vam že vnaprej lepo zahvaljujem!

Lep Pozdrav Dejan

Spoštovani,

če je vzrok sečna kislina (to je glede na navedeno najbolj verjetno), priporočam predvsem ustrezno dieto in Alopurinol, ki zmanjšuje možnost tvorbe kristalov v sklepih (ti so odgovorni za močno vnetje in bolečine). Ob morebitnih napadih bolečin v prihodnje priporočam jemanje tablet Arcoxia 120 mg/24h.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

je možno da je kaj drugega, pri alupurinoli se ni nič spremenilo, ko sem dlje časa na nogah spet čutim bolečino………..gleženj pa je še vedno okoli rahlo zatečen!

zanima me še kako dolgo traja okrevanje zdravnik mi nič ne reče, kdaj lahko začnem spet hodit v službo, v službi sem 8 ur na nogah. in se bojim da zopet ne bo dobro….dvakrat sem šel in dvakrat ni bilo dobro…. kako dolgo traja okrevanje kaj je smiselno……

Hvala za vaš odgovor!

LP Dejan

Spoštovani,

Alopurinol samo zmanjšuje možnost nastanka novih kristalov, na tiste, ki so že nastali in na samo vnetje (tudi oteklino), pa nima vpliva. Otekanje po napadu gihta (uričnega artritisa) običajno traja več tednov. V tem času vsekakor odsvetujem dolgotrajno stojo, hojo in sedenje.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni pozabil sem pa napisate, da poleg alupurinola jemlen še olfen vendar je stanje isto. Delam v mesnice kjer sem 8 ur na nogah. nazadnje sem delal 5 dni kjer sem malo šepal nato se je bolečina stopnjevala…. in se je stanje ponovilo tri dni nisem mogel sopiti na nogo. Kaj mi svetujete! Koliko časa sem naj doma in kaj naj naredim da se stanje izboljša, kar se da čimprej…… oteklina okoli gležnja ni velika samo kot da bi bil gleženj ovit……

Hvala lepa za vaše odgovore! Dejan!

Zanima me samo še. Ko me je začelo bolet, hude bolečie, sem šel na urgenco tam sem dobil inekcijo naklofena in mi je rekel če je to putika potem moren inekcija primit. Inekcija ni prijela me dal na kri in urin za morebitno vnetje. imel sem povišane levkocite 10,8 serum crp 35 in bakterije so mi našli v urinu! Purinov takrat nisem imel povišanih. Predpisal mi je antibiotike in takrat dalje se je to začelo se skup. Je možno da je kakša okužba prisotna? Je lahko še kaj nevarnejše od putike! Meni je rekel da je lahko kakša žuželka prinesla bakterijo v gleženj? je to možno ali je to stvar purinov……..Skrbi me! Hvala za odgovor!

Lep Pozdrav! Dejan!

Spoštovani,

vzroka za bolečine v gležnju sta lahko oba navedena (lahko še kakšen), vendar je glede na potek (naj)bolj verjetna sečna kislina. Poskusite pričeti zdravljenje z Arcoxia 120 mg tabletami en teden, nato pa z 90 mg tabletami. Olfen-a hkrati ne smete jemati.

Takšno vnetje potrebuje sicer do pomembne umiritve vsaj 3 tedne, za kolikor menim, da bo tudi minimalno trajala potreba po bolniškem staležu.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close