Najdi forum

Izvid MR – koleno

Pozdravljeni!
Oče ima težave s kolenom in po MR je dobil sledeč izvid, ki ga seveda ne razume, kontrolo pa ima čez pol meseca, zato nas vse skrbi…zato vas prosim za kratek povzetek izvida: (predvsem pika v oči tale besedica tumor)???
HVALA že vnaprej za odgovor in LP, Nina

Nap. dg.: BOLEC POCEP IN EKSTENZIJA, TUMOR POSTEROMEDIALNO
Srednje velik izliv.
Hrustanca v medialnem kompartmentu prakticno ni vec, lateralno pa je izrazito stanjsan. Posledicno je korpus medialnega meniskusa povsem izrinjen navzen in stanjsan. Tudi rogova sta izrazito deformirana. Nakazan edem subhondralne kostnine medialnega femoralnega kondila.
Lateralni meniskus je se ohranjen.
Delna ruptura ACL, dd v postev tudi ACL cista. PCL je vredu.
Stanjsan MCL. lateralni ligamentarni kompleks je ohranjen. Kronicna entezopatija narastisca tetiva kvadricepsa. Lig. patele je ohranjen.
Patela bipartita, hrustanec patelo femoralno je ohranjen.
Skelet ima normalen signal, brez znakov za destrukcijo ali ekspanzijo.
MNENJE: Izliv. Izrazita artroza v medialnem kompartmentu s povsem deformiranim medialnim meniskusom. Delna ruptura ACL ali ACL cista. Patela bipartita.

V izvidu navajajo: izliv v kolenu (prosta tekočina), okvaro sklepnega hrustanca in meniskusa v notranjem delu sklepa (artroza = obraba), delno raztrganino sprednje križne vezi (ACL) ali pa s tekočino napolnjen prostor v njej (cista) ter dvodelno pogačico (patela bipartita – razvojna posebnost).

Glavni problem kolena je obraba v notranjem delu.

Tumor je omenjen le v napotni diagnozi. To je sum, ki ga je postavil zdravnik pri pregledu. MR tega suma ni potrdil.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni

mene pa zanima kakšen poseg bom moral opraviti glede na naslednje rezultate mr.

Minimalni izliv
Vecja delna ruptura tetive semimembranosusa tik pred narastišcem z manjšo retrakcijo in
zadebelitvijo tetive.tetive semitendinosus,gracilis in sartorius potekajo normalno do narastišca.
dve majhi rupturi prekinjata zunanjo povrsino korpusa lateralnega meniskusa in se širita
v majhni parameniscealni cisti. korpus lateralnega meniskusa je v srednjem delu precej stanjsan,verjetneje po resekciji kot redialna ruptura.
medialni meniskus je uredu
ACL graft je ohranjen v obeh tunelih ter intraartikularno in ima normalen signal. Brez znakov siritve tibialnega tunela.PCL je vredu.
Nekoliko kronicno zadebeljen MCL. Lateralni ligamentarni kompleks je uredu.
Nakazana je entezopatija tetive kvadricepsa. Normalni pooperativni defekti ligamenta patele.
Znakov za hrustancno lezijo ni.
Skelet ima normalen signal.

Mnenje: Vecja delna ruptura tetive semimembranosusa tik pred narastišcem. Majhni rupturi korpusa lateralnega meniskusa prekinjata zunanjo povšino.

Kašna je predvidena operacija glede na izvide ce je seveda predvidena, in pa kakšno je okrevanje glede na poškodbe. koliko mesecev?

Hvala za odgovor

nova
Uredništvo priporoča

Glede na izvid magnetne resonance menim, da je verjetnost operativnega zdravljenja majhna. Odločitev sicer ni odvisna le od najdb magnetne resonance, temveč PREDVSEM od vaših težav in ugotovitev kliničnega pregleda.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

bila sem na MR slikanju in dobila izvide ter zraven mnenje glede levega kolena. Zanima me kaj to pomeni, saj se ukvarjam veliko z športom, ampak mi bolečina včasih to prepreči. Bolečina me spremlja že kar nekaj let. Stara sem 17 let.

Nekaj proste tekočine v kolenskem sklepu.
Primerno široka kolenska sklepna špranja, brez bistvenih kostnih naplastitev.
Hrustančne površine so ohranjene.
Vidna je patela bipartita.
Oba meniska imata primerno intenziteto signala.
Sprednji in zadnji križni lig. sta primerna.
Kolateralna lig. sta prav tako primerna.
Tetiva kvadricepsa in lig. patele ne kažeta večjih posebnosti.

MNENJE:
Minimalno proste tekočine v kolenskem sklepu, brez zanesljivih znakov za poškodbe pomembnih struktur.
Patela bipartita.

Že vnaprej se Vam zahvaljujem za odgovor.
Lep pozdrav.

Kot so navedli v izvidu MR, niso videli poškodbenih sprememb kolenskih struktur. Opisali so dvodelno pogačico (patelo bipartito), ki je redek pojav (posledica nezraščenih okostenitvenih jeder v času rasti), vendar tudi zelo redko povzroča težave.

Priporočam pregled s posnetki MR, s katerim bomo zelo verjetno ugotovili vzrok težav.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

spoštovani,

Prej sem naslednji izvid oziroma mnenje po MR levega kolena:

– nekaj izliva predvsem v lateralnem kompartmentu
– kolateralna ligamenta sta v redu
– degarativne spremembe quadricepsove tetive in patelarnega ligamenta
– degerativno sprememenjen zadnji križni ligament
– parcialno repturiran sprednji križni ligament
– večja lezija zadnjega roga medialnega meniska
– lezija sprednjega roga lateralnega meniska
– več manjših hondralnih lezij tako medialnega kot lateralnega kondila
– hondralne lezije medialnega dela tibijalnega platoja
– lateralizacija patelle
– osteohondralna lezija patelle

Lepo vas prosim za enostavno obrazložitev izvida. Kakšni so nadaljnji napotki? ali lahko treniram tek za pol maraton? ali lahko igram nogomet in sodelujem pri ostalih športih? A je potrebno ojačati mišice ob kolenu? ali bo potreben operativni poseg?

Za vaše odgovore se vam že v naprej prav lepo zahvaljujem.

Osredotočil se bom na navedbe, ki so lahko vzrok vaših težav: parcialno repturiran sprednji križni ligament (delno poškodovana spredja križna vez), večja lezija zadnjega roga medialnega meniska (večja poškodba/okvara zadnjega dela notranjega meniskusa), lezija sprednjega roga lateralnega meniska (poškodba/okvara sprednjega dela zunanjega meniskusa, več manjših poškodb/okvar sklepnega hrustanca na končnem delu stegenice in začetnem delu golenice, hrustančno kostna poškodba/okvara pogačice.

Navedbe MR je potrebno nujno presojati skupaj z ugotovitvami zdravniškega pregleda, ki je za odločitve o načinu zdravljenja ključnega pomena. Priporočam pregled s posnetki MR.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spostovani,
Prav lepo se vam zahvaljujem za oodgovor. Ker sem trenutno na dopustu me zanima ali lahko tecem. Bolecin ne cutim imam pa malo cuden obcutek. Mogoce ker stalno mislim samo na koleno.

Koleno lahko obremenjujete do meje bolečine ali otekanja. Odsvetujem uporabo protibolečinskih zdravil.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,

po padcu s kolesom so izvidi MRI-ja sledeči:

– Manjši izliv. Manjša Bakerjeva cista.
– Dokaj izrazit edem ob nasadišču tetive musculusa kvadricepsa – entezopatija (entezitis?).
– Nekaj sinovialne tekočine v prepatelarni burzi.
– Medialna parapatelarna sinovialna plika.
– V zadnjem rogu medialnega meniskusa, periferno sta vidni manjši vertikalni fisuri, ki se širita s spodnje površine.
– Lateralni meniskus je nekoliko bolj voluminozen kot običajno (varianta diskoidnega meniskusa); v korpusu je prisotna manjša meniskealna cista.
– Sprednji križni ligament je izrazito stanjšan, zvišane intenzitete signala, neravnih kontur, še ohranjene kontinuitete – stanje po distenziji (verjetno delni rupturi).
– Preostali ligamentarni aparat je ohranjene kontinuitete.

Mnenje: Entezopatija (entezitis?) nasadišča tetive musculusa kvadricepsa.
Manjša ruptura zadnjega roga medialnega meniskusa. Suspekten diskoidni lateralni meniskus.
Stanje po distenziji (delni rupturi?) sprednjega križnega ligamenta.

Lepo prosim za obrazložitev izvida. Hkrati me zanima na kakšen način bo mogoče sanirati nastale poškodbe (operacija?). Katerim športnim aktivnostim naj se izogibam in katere mi pri trenutnem stanju kolena priporočate?

Najlepša hvala in srečno,

Betka

V izvidu MR navajajo okvare kite štiriglave stegenske mišice v predelu nasadišča na pogačico, manjšo raztrganino zadnjega dela notranjega meniskusa, postavljajo sum na diskoidni zunanji meniskus (prevladujoča oblika meniskusa je polmesečasta, meniskus v obliki diska je redek in mehansko manjvreden – bolj izpostavljen poškodbam) in stanje po delni raztrganini sprednje križne vezi.

Priporočam pregled (dobro je, da nanj prinesete tudi posnetke opravljene MR), saj so ugotovitve pregleda najpomembnejše pri odločitvi o načinu zdravljenja. V vašem primeru je potrebno oceniti stabilnost kolena in če vaše težave in ugotovitve pregleda ustrezajo opisom okvar in poškodb na MR.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

dobila sem izvid MR slikanja in vabilo na ponovni pregled pri Ortopedu in sedaj me skrbi, da bo potrebna operacija desnega kolena, ki me boli že nekaj let.

Izvid:
manjši izliv.
Medialna patelarna plika.
Hondropatija začetna patele-blister na hrustancu medijalne fasete.
Zmerna tendinoza QT-medialno nitje.

LM- fisura v sprednjem rogu s septirano parameniscealno cisto, premera 7-8 mm, ki se boči v hofo.

Tanjša ACL -lažja poškodba
Kolenasta forma PCL

Mnenje:
Začetna sprememba na hrustancu ppogačice z medialno pliko. Fisura v lateralnem menisku z manjšo obmeniscealno cisto. stanje po lažji podkodbi sprednje križne vezi.

Lepo prozim za obrazložitev izvida.

Najlepša hvala,

lep pozdrav, Nina

Spoštovana,

v izvidu MR navajajo začetne okvare sklepnega hrustanca pogačice, poko v sprednjem delu zunanjega meniskusa s cisto (prostor napolnjen s tekočino) ter nekoliko tanjšo sprednjo križno vez.

Način zdravljenja je odvisen predvsem od vaših težav in od ugotovitev pregleda.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

pri košarki sem si 8.2.2013 poškodoval desno koleno. V tem času sem normalno opravljal vse aktivnosti, kot so hoja, odbojka, košarke sem se izogibal, vendar sem jo vseeno občasno še igral. Od časa poškodbe se mi je koleno še 4 “obrnilo” – vselej pri košarki, vsaj tak je bil občutek ko se je poškodba ponovila oz. zgodila. Vsakič me je kakšen teden bolelo, nato pa je bilo vedno boljše.

IZVID MR:
Srednje velik izliv, nakazano zadebeljena plika mediopatelaris.
približno 1 cm velika obloroba osofikacije v distalnem delu patelarnega ligamenta – stanje po Osgood- Sshlater z blagim perifokalnim edemom infrapatelarnega maščevja z majhnim izlivom v globoki infrapatelarni burzi.
Ob spodnjem polu patele je 4mm velik osifikat s perifokalnim edemom infrapatelarnega maščevja in minimalnim edemom kostnine inferiornega dela patele ter globokih vlaken proksimalnega narastišča patelarnega ligamenta -Sinding – Larsen-Johansson sindrom.
Ruptura sprednjega križnega ligamenta.
Ostale prikazane strukture izgledajo v mejah normalnega.

MNENJE:
Srednje velik izliv, nekoliko hipertrofična plika mediopatelaris.
Stanje po Osgod-Schlatter.
Majhen izliv v globoki infrapatelarni burzi.
Sinding-Larsen-Johansson sindrom.
Stanje po rupturi ACL.

Prosim za Vaše mnenje glede izvida, kakšno zdravljeno bo potrebno (atroskopija, operacija, vaje) ter katere športne aktivnosti mi priporočate oz. odsvetujete.

Najlepša hvala za Vaš odgovor!

Uroš

Spoštovani,

glede na večkratno uhajanje kolena po poškodbi in navedba strgane sprednje križne vezi v izvidu MR, priporočam operativno zdravljenje – nadomestitev (rekonstrukcijo) sprednje križne vezi. Ostale navedbe v izvidu MR ne potrebujejo operativnega zdravljenja.

Do predlaganega operativnega posega odsvetujem velike, sunkovite in tvegane obremenitve kolena.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,

star sem 51 let, ukvarjam se dokaj aktivno s športom, največ je hoje in teka v klanec. Prosil bi za razlago izvida MR obeh kolen, predvsem me zanima, kako resno je vse skupaj? Najbolj me skrbi ruptura tetive kvadricepsa, kolikšna je verjetnost, da se strga. Zanima me tudi, če se ta tetiva sploh lahko obnovi? Sedaj redno jemljen Kolagenflex, delam raztezne vaje, zanima pa me, če se da narediti še kaj več za izboljšanje stanja?
Izvid pa je takle:

MR DESNEGA KOLENSKEGA SKLEPA:

Preiskavo opravimo v standardnih ravninah in sekvencah:

Minimalni izliv.
Edem maščevja medialno ob pateli, za retinakulumom. Retinakuluma sta ohranjena.
Večja delna ruptura tetive kvadricepsa ob zgornjem robu patele zavzema cca 1/2 njenega prečnega preseka. Zmerna tendioza proksimalnega dela ligamenta patele. Zmerno stanjšan hrustanec medialne fasete patele. V hrustancu centralno je majhna poševna fisura, ki sega skozi 1/3 debeline.
Zmerno stanjšan hrustanec predvsem medialne faste trohllee z dvema fisurama, ki sega skoraj do kosti. Blaga degeneracija zadnjega roga medialnega meniskusa brez rupture. Lateralni meniskus je v redu. Križna in kolateralna ligamentarna kompleksa so ohranjeni.
Hrustanec v femorotibalnem sklepu je ohranjen.
Skelet ima normalen signal.

MNENJE:
Hondromalacija predvsem medialne fasete patele in trohle femurja z edemom maščevja medialno. Delna ruptura tetive kvadricepsa.
Zmerna tendioza ligamenta patele.

MR LEVEGA KOLENSKEGA SKLEPA:

Preiskavo opravimo v standardnih ravninah in sekvencah:

Majhen izliv.
Izrazito strukturno spremenjen in nacefran hrustanec patele centralno z več fisurami, ki segajo do kosti, kjerje edem kostnine.
Hrustanec trohlee je praktično ohranjen.
Manjša delna ruptura tetive kvadricepsa ob narastišču na patelo posteriorno.
Ligament patele je v redu.
Degeneracija zadnjega roga medinega meniskua s suuspketno majhno radialno rupturo notranjega roba tik ob narasitšču. Lateralni meniskus je ohranjen.
Križna ligamenta sta v redu.
Kolateralna lig. kompleksa sta ohranjena.
Hrustanec v femorobitalnem sklepu je v redu.
Skelet ima normalen signal.

MNENJE:
Izrazita hondromacija patele.
Majhna delna ruptura tetive kvadricepsa.
Degeneracija z majhno rupturo zadnjega roga medialnega meniskusa.

Hvala in lep pozdrav!

Tone

Spoštovani,

v izvidu MR za desno koleno navajajo okvare sklepnega hrustanca na notranjem delu pogačice in sprednjega notranjega dela stegnenice, delno raztrganino (prbl. 1/2) kite štiriglave stegenske mišice in zmerno okvaro pogačične vezi.

V izvidu MR za levo koleno navajajo izrazite okvare sklepnega hrustanca pogačice, majhno delno raztrganino kite štiriglave stegenske mišice ter obrabo in manjšo prečno raztrganino zadnjega dela notranjega meniskusa.

Priporočam, da opravite še retngensko slikanje obeh kolen v IZTEGNJENEM POLOŽAJU (!) v smeri od spredaj nazaj na enem filmu in nato še klinični pregled z rentgenskimi posnetki in z že opravljenimi posnetki MR. Samo izvidi MR so premalo za sprejetje kakršnegakoli zaključka in za odločitev o načinu zdravljenja.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Lep pozdrav,

Pred letom in pol sem bil na operaciji kolena (strgana križna vez in popravili so tudi meniskus), do sedaj nisem imel problemov in sem obremenjeval in opravljal treninge nogometa brez problemov. Na zadnjem treningu (pred 3-4tedni) pa me je v koleno kot bi me nekaj zategnilo, natrgalo. Trening sem obdelal do konca ker bolečin ni bilo, razen prisotno kakšno “zbadanje” v kolenu. Naslednji dan sem imel malo zatečeno koleno, ki pa je v 2-3dneh oteklina povsem izginila. Težav z nestabilnostjo nisem imel in tudi zdej ko koleno obremenjujem kolesarjenje, fitness ni težav. Včasih občutim kakšno “zbadanje” v kolenu, ki pa ne povzroča večje bolečine.

Bil sem pri svojem ortopedu na pregledu, ki je dejal da z križno vezjo bi bilo vse ok, da potrebno je opravit MR kolena, do takrat pa fitness, kolesarjenje priporoča.

Zanima me kaj izvid MR pomeni:
Nekaj artefaktov po op. posegu. Začetna femoropatelarna artroza. Kolateralna ligmenta sta v redu. Patalarni kaže znake začetne degeneracije. Blagi entezitis na nasadišču quadricepsove tetive. Zadnji križni ligment je distendiran, nehomogeno strukturiran. Sprednji križni naj bi bil rekonstruiran, vendar nitja v celotnem poteku ne zasledim da gre za razslojitev nitja in tudi začetne degenerativne spremembe v femoralnem delu, pa tudi za natrganine. Večja lezija zadnjega roga medialnega meniska. Lezija je degenerativna in posttravmatska oz. gre za kombinacijo vzdolžne in prečne lezije. Začetne degenerativne spremembe tibijalnega hrustanca in hrustanca v predelu medialnega kondila. Začetne strukturne degenerativne spremembe so tudi v lateralnem delu patalarnega hrustanca.

Zanima me kaj bi pomenil izvid? Pregled imam v kratkem ampak vseeno radovednost muči kaj bi bilo s kolenom.

Hvala za odgovor.

Spoštovani,

v izvidu navajajo najverjetneje raztrganino ali vsaj delno raztrganino rekonstruirane sprednje križne vezi in raztrganino zašitega meniskusa, kar (slednje) ustreza težavam, ki jih navajate.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close