Najdi forum

bolečina v kolenu po padcu

Pozdravljeni!

Na Vas bi se rad obrnil z vprašanjem. Pred dnevi mi je zdrsnilo na ledeni podlagi, pri čemer mi je zelo nerodno sklecnila desna noga tako, da se je čisto pokrčila in padel sem na koleno. Sedaj me zelo boli in sicer tik nad “pogačico”. Tam imam tudi oteklino, ki jo vsak vcečer hladim in malo pomaga. Ko hodim po ravnem me noga ne boli več, če pa nekaj časa sedim se brez pomoči ne morem več vstati. Zelo težko tudi hodim po stopnicah navzdol, saj ne morem trdno stopiti na nogo. Če ne bo bolje se bojim, da bi stanje oz. bolečina lahko ovirala mojo vožnjo, zato me zanima kako si lahko pomagam. Kaj bi lahko bilo narobe s kolenom in ali moram čimprej obiskati osebnega zdravnika?

Najlepša hvala za Vaš čas in odgovor.

Lep pozdrav, Aleš

Priporočam pregled pri zdravniku. Po opisu sodeč bi lahko šlo za delno poškodbo kite štiriglave stegenske mišice. V izogib dodatnim poškodbam vam do nadaljnega odsvetujem velike in sunkovite obremenitve poškodovanega kolena.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Tudi jaz sem na ledeni podlagi padel teden dni nazaj in s kolenom udaril v bando.
Udarec sem dobil na notranjo stran desnega kolena.
Na dotik imam zelo boleč 1×1 cm označen z rdečo na sliki:
[img]http://shrani.si/f/b/LN/1A1aMCAH/koleno.jpg[/img]
Koleno nimam otečeno in v mirovanju ne boli.
Ne morem pa povsem stegniti noge, bolečine s hojo se pojavijo po
daljšem mirovanju, ko se koleno ogreje, bolečina skoraj izine.
Stanje se v enem tednu ni spremenilo (popravilo).

Zanima me, kaj imam poškodovano (in terapija) in ali je čas za obisk zdravnika?

Lep pozdrav
Matevž

nova
Uredništvo priporoča

Glede na opis, ste si zelo verjetno pri padcu poškodovali sklepni hrustanec pogačice in/ali sprednjega dela stegnenice. Priporočam obisk zdravnika.

Lep pozdra,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

meni je pri bordanju zapel robnik in sem padla na ledeno podlago tocno pod pogacico na desni nogi. na zacetku me ni nic bolelo, nato pa je bolecina bila vedno hujsa kot tudi oteklina. verjetno je to zaradi padca ker lahko hodim, nogo premikam vendar me boli zaradi otekline in seveda zaradi tega tudi malo sepam. zanima me kako lahko to čimpreje pozdravim.
hvala

Spoštovani,

prve dni priporočam višji položaj poškodovane okončine od prsnega koša in hlajenje udarjenega področja z ledom po 20 minut z urnimi presledki. Če bolečine v enem tednu ne bodo popustile, ali pa v primeru uhajanja kolena, priporočam pregled.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

včeraj se mi je pri bordanju zapel robnik in sem padla na tršo snežno podlago.
Koleno imam še vedno zatečeno in rdeče z modricami.
V mirovanju me koleno ne boli. Ko hodim in tečem me koleno rahlo boli. Boli me tudi če hodim po stopnicah dol in gor.
Nogo lahko povsem stegnem in pokrčim vendar začutim rahlo bolečino.

Zanima me ali je to kaj hujšega ali si lahko kako sama pomagam?

Spodaj sem priložila tudi sliko svojega kolena.
[img]http://i68.tinypic.com/212u1ea.jpg[/IMG][/img]

Lep pozdrav

Spoštovani,

glede na sliko gre predvsem za površinsko poškodbo (oteklino in podpludbo podkožja).

Prve tri dni od poškodbe priporočam pretežen počitek z višjim položajem poškodovane okončine od prsnega koša, hlajenje z ledom po 20 minut z urnimi presledki ter razgibavanje in obremenjevanje poškodovane okončine le do meje bolečine.

Če bolečine v enem tednu ne bodo izzvenele, priporočam pregled. Pri takšnem mehanizmu poškodbe lahko namreč pride tudi do poškodb sklepnega hrustanca na pogačici in/ali na sprednjem delu (trohlei) stegnenice.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

včeraj sem padla in se udarila z desnim kolenom (sprednji del) v rob stopnice (se mi zdi da sem se udarila v ‘mehkejši” del kolena, saj nisem slisala nobenega poka in pogačica se je pri udarcu pomaknila navzgor). Bolečine nimam, koleno lahko iztegnem in pokrčim….pojavila pa se je oteklina v predelu udarca in modrica…pri hoji čutim, da je koleno oteklo, vendar me nič ne boli…je potrebno da grem k zdravniku?

 

Hvala za pomoč in lp

Pozdravljeni,

glede na navedeno menim, da obisk zdravnika zaenkrat ni potreben.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni, stara sem 42 let in že več kot dve leti imam stalne bolečine v hrbtenici, od ledvenega predela levo navzgor do obeh lopatic. Bolečina je prisotna ves čas, nikoli ne izgine, tudi ponoči. Zelo hudo je zjutraj vstati ali se obrniti na bok. Opravila sem rentgen, magnetno resonanco cele hrbtenice, ultrazvok abdomna, bila pri ortopedu.  Vsi izvidi brez posebnosti. Mene ta bolečina izčrpava, vedno bolj vpliva na psiho, ker razmišljam, da je morda rak in da bolečine izvirajo od metastaz. Imam tri otroke in sem vedno bolj žalostna, ker me vse boli. Nimam ideje kam naj se usmerim, da bi izvedela vzrok bolečin. Prijavila sem se že na CT hrbtenice, sedaj pa sem prebrala o škodljivem sevanju in ne vem, ali naj grem. Če imate kak nasvet, se Vam najlepše zahvaljujem. Anja

Pozdravljeni,

najprej priporočam opraviti pregled pri nevrologu (če tega še niste opravila), nato pa usmerjena dodatna slikanja in preiskave, če bodo te, glede na ugotovitve pri pregledu, potrebne.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!

Jaz sem včeraj na treningu padla na levo koleno, ko sem padla me je zelo peklo, saj sem si odrgnila obe koleni, vendar pa mi je zateklo le levo koleno na desni stranii, bolečina pa je le občasna in še to majhna. Ali menite, da gre lahko za kakšne hujše poškodbe?? Lep pozdrav

Pozdravljeni,

zelo verjetno ne.

Priporočam, da počakate vsaj 3 dni od poškodbe. Če bodo znaki vnetja (bolečine, oteklina, rdečina, toplota in moteno delovanje) izginili, zanesljivo ni kaj hujšega, če ne bodo, priporočam obisk zdravnika.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni. Vceraj sem nesrecno padla iz lestve in me je nekako zaobrnilo. Cutila sem mocno bolecino v levem kolenu da se mi je stemnilo pred ocmi in sem skoraj padla v nezavest. Kar nekaj minut je trajalo da sem prisla k sebi. Ko sem poskusala vstati in narediti korak me je spet presinila grozna bolecina v kolenu kot elektrika- koleno me ni hotelo ubogati in je slo kar po svoje. Spet sem skoraj omedlela. Bila sem odpeljana na urgenco. Rentgen ni pokazal zloma. Odpuscena domov z navodili pocitka hlajenja. Na poskodovano nogo ne morem stopiti zaradi bolecin. Me zanima kaj bi lahko bilo. Dobila napotnico za magnet in dalje po potrebi ortoped. Me zanima kako dolgo traja lahko da se spravim v normalo da bom sploh lahko stopila na to nogo. Hvala lp

Pozdravljeni,

na vaše vprašanje vam brez kliničnega pregleda, najboljše že s posnetki slikanja kolena z magnetno resonanco, ne morem odgovoriti.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close