Najdi forum

Spoštovani!
Stara sem 49 let. Nekaj let rekreativno tečem. Od letošnjega junija imam težave z levo Ahilovo tetivo. Težave so postale izrazitejše po dopustu v juliju, ko sem tekala več kot običajno in to po asfaltu. Bolečine so občasne. Tekam že ne od avgusta, ker se stanje takoj poslabša, stanje pa mi poslabša tudi planinarjenje.Hladila sem z ledom in masirala s Perskindolom. Bistvenega izboljšanja po hlajenju in vtiranju Perskindola nisem opazila.
Dva dni nazaj sem opravila UZ. Izvid je sledeč: Ahilova tetiva je primerne debeline, približno 5 cm nad narastiščem na petnico se nakazuje hipoehogen areal z zabrisano fibrilarno strukturo v dolžini 12 mm, prečnega premera v laterolateralni smeri 5 mm, ki zajema skoraj polovico debeline tetive. UZ znakov povečane prekrvavitve ni. Paratendinozno maščevje je primerno.
Mnenje: Blaga tendinoza Ahilove tetive.

Kaj mi svetujete?

Za odgovor se Vam najlepše zahvaljujem.

Priporočam Vam začasno opustitev predvsem sunkovitih obremenitev spodnjih okončin (tek, skoke, hojo po neravnem) ter obisk fizioterapevta, ki obvlada metodo tkivne masaže po Cyriaxu. Tudi naši fizioterapevti so usposobljeni v tej tehniki.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani!

Star sem 23 let in sem si pred približno dvemi meseci hudo poškodoval gleženj na treningu futsala.
Sprva so sumili na zlom gležnja, namestili so mi nehodilno longeto za 10 dni. Po prvem pregledu se je izkazalo, da ne gre za zlom gležnja ampak samo za hud zvin. Gleženj je bil po odstranitvi longete še zelo zelo otečen. Ker bolečine niso popuščale niti po enem mesecu in je gleženj čedalje bolj otekal sem se odločil da opravim ultrazvočni pregled.
Dne 21.10.2010 je bilo tako ugotovljeno.

V sklepni špranji je cca 5 ml proste tekočine.
Anteriorni talofibularni ligament je v celotnem poteku od sprednje strani gležnja do vratu talusa normoehogen. Kalkaneofibularni ligament ki poteka od vrha lateralnega maleola na lateralno stran calcaneusa je brez posebnosti.
V tetivi m.peroneus longus je retromalleolarno hipoehogeno področje, ki meri 8*1,5*1,6 mm. Tetiva je edematozna, vretenasto zadebeljena. Ob njej je nekaj mm efuzije.
Mnenje: cca 5 ml proste tekočine v sklepu
delna raztrganina m.peroneus longus retromalleolarno.

Zdravnica, ki je opravljala ultrazvok me je šokirala z novico, da je kritično poškodovana predvsem ahilova tetiva in ne gleženj in vezi v njem. Rekla mi je da me čaka 6-8 mesecev popolnega mirovanja in fizioterapija. Trenutno stanje gležnja je tako, da takoj ko odvijem nogo (vseskozi imam namreč povito z elastičnim povojem saj je drugače hoja skorajda nemogoča), takoj predel gležnja oteče in to zelo. Zjutraj praktično plezam iz postelje, zdi pa se mi da so otekline in bolečine čedalje hujše.

Sprašujem vas za mnenje o poškodbi, kaj mi priporočate, ali bi bilo smiselno opraviti še kakšne preiskave, kakšne terapije so v tem primeru najbolj primerne….

Čudi me da se je tako hudo poškodovala ahilova tetiva pri zvinu gležnja, je pa res da me je soigralec pohodil in sem tako nerodno pristal na nogo da je bilo stopalo u bistvu pod kotom 90 stopinj napram noge!

Hvala za vaš odgovor že vnaprej!

nova
Uredništvo priporoča

Na izvidu UZ ni omenjene ahilove tetive. UZ preiskava gležnja nam kaj dosti ne pove in se zaradi tega ne uporablja kot prva preiskava za ugotovitev vzroka težav po poškodbi. Vsekakor je v vašem primeru šlo za večjo poškodbo gležnja. Svetujem pregled pri kirurgu, ki se s takimi poškodbami ukvarja. Potrebno je gleženj klinično pregledati in opraviti ustrezno diagnostiko!

LP, Uroš Dobnikar

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

Okrog 20. septembra sem v desni peti začutila blago bolečino, ki se je tokom dneva stopnjevala. Odločila sem se za obisk ortopeda, ki je dejal, da gre za blag tendinitis Ahilvoe tetive zaradi preobremenitve (namreč tekla sem vsak dan po uro in več, med drugim tudi kolesarila in prakticirala hitro hojo v bregove). V tem času sem se že nekoliko sprijaznila z dejstvom, da tečt ne smem. To aktivnost sem zamenjala z kolesarjenjem ( 3 krat na teden po eno uro), vsakodnevno hojo in tudi plavanjem. Pred dobrim tednom sem tudi poskusila z lahkotnim 15 min tekom in ni bilo pretiranih težav, morda sem malenkost razdražila tetivo. Glede na to, da se vnetje ne umiri, najbrž nekaj ne delam prav … namreč po sami hoji (hodim po uro in več na dan) mi tetiva rahlo odebeli. V ponedeljek sem pričela z terapijami in sicer z UZ in DD tokovi, fizioterapevta mi tudi kaže vaje za razbremenitev same tetive .. sedaj po petih dneh je tetiva ZELO občutljiva, razdražena, dobila sem tudi rahlo bulico 3 -4 cm nad peto. Redno delam vaje za raztegnitev meč, vendar me tokom dneva bolijo sama meča, bolečina se širi seveda tudi okoli gležnja in v sami tetivo, ki me tudi večkrat zapeče. Ko mečo malo zmasiram, bolečina za nekaj časa popusti. Že nekaj časa pa me tudi leva tetiva rahlo boli, v njej me skeli, ker jo najbrž preobremenjujem. Glede na to, da do rupture ni prišlo, me zanima, kaj naj storim, da se rešim tega vnetja ? Zavedam se, da bo potreben čas in potrpljenje, vendar bo zdaj skoraj že 3 mesece od tega in bi moralo počasi prenehat, vsaj izrazito vnetje … kaj mi vi priporočate, glede same aktivnosti, mi dejansko preostane samo plavanje ? PA tudi ,je pametno da si tetivo masiram ? Ne razumem pa, zakaj imam sedaj med terapijami večje težave s tetivo kot pa prej, niti hodit ne morem prav ne da bi me bolelo. Pač še vedno vztrajam pri tem, da bi se vrnila nazaj na tisto športno aktivnost, ki mi ustreza, to je tek in bi naredila vse, da se rešim tega 🙁 Vsi pravijo, da je počitek tukaj najpomembnejši, samo kaj ko se mi bo s tem mišični tonus spremenil in bom mela še večje težave s pričetkom tekanja in vse …pa tudi, včasih mi bolečine v mečih prenehajo, ko postanem aktivna, najbolj me dejansko draži ob počitku oz. ležanju, lenarjenju in pa po intenzivni hoji …

Lep pozdrav

Vnetje bo na vsak način potrebno umiriti. Priporočam Vam VSAJ 6 tednov popolne športne prekinitve, hkrati pa zdravljenje z nesteroidnim protivnetnim zdravilom v največji dovoljeni dnevni dozi (priporočam Arcoxia 120 mg tablete 1 teden, nato 90 mg tablete še 4 tedne), haljenje bolečega področja z ledom po 20 minut z urnimi presledki, nato pa POSTOPEN prehod na obremenitve, pri čemer se morate dosledno ogrevati in raztezati pred obremenitvijo in raztezati po obremenitvi (3x po 30 sekund).

Če se bo vnetje vleklo kljub opravljenemu priporočenemu zdravljenju, priporočam opraviti magnetno resonanco Ahilove tetive in pregled s posnetki in izvidom preiskave.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Torej mi odsvetujete kakršno koli plavanje ali pa kolesarjenje ? No, bom poskusila z protivnetnim zdravilom. Vsekakor pa najlepša hvala za odgovor.

Da, odsvetujem VSE telesne obremenitve!

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

na zadnji rekreaciji sem opazil, da me boli ahilova tetiva. ampak boli me samo ko nosim določen tip copat, ki nekako objamejo tetivo in pri hoji pritiskajo na tetivo z vseh strani. recimo, ko obujem gležnarje, te bolečine ni. na pritisk je tetiva na desni nogi malo boleča, ne preveč. če nisem obut hodim brez težav, s temi copati pa je dokaj boleče.

sicer ne vem kaj natančno bi bil vzrok, ampak pred 3-4 meseci sem imel nabito peto, ki sem jo rehabilitiral, ampak sem pred tednom dni spet nerodno doskočil in me je malo zabolelo v peti. prav tako sem mel zvit gleženj pred 3 tedni, ki pa ga še nisem do kraja saniral (ne zdržim brez športa/košarke, sedaj pa se začne še smučarija).

A bi bilo pametno iti zdravniku?

PS: sem nov, tako da je možno, da sem 2-krat poslal isto sporočilo.

V primeru vztrajanja težav, ki bi vas motile pri vsakdanjem življenju, svetujem pregled.

Lep pozdrav, Uroš Dobnikar

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

prejšni teden v soboto sem na tekmi dobil udarec v tetivo(za katerega sploh nisem vedel do včerajšnega dne).V ponedeljek sem še normalno treniral nato se je bolečina v tetivi pojavila naslednji dan že od jutra. Ko sem nosil čevlje, ki so nekako bolj ozki(na treningu pa še NE razhojene “kopačke”) me je bolelo neprestano nato sem začel nosit bolj “športno” obutev(na treningu “staro” obutev) in je bolečina ponehala razen mogoče kdaj pa kdaj pri kakem čudnem gibu malo zaboli. Ta isti dan sem šel še na trening, vednar po 5ih minutah treninga nisem več zdržal.Mazal sem si z Ice power gel-om. Od včeraj zjutraj pa mažem z nekakšnim kitajskim mazilom ki je navoljo tudi v lekarnah(WILD TIGER BALM), ki naj bi mel podobne učinke kot gel in mu tudi zelo pomaga( bolečine skoraj da ni). Me pa zanima nekaj.. danes sem treniral z protibolečinsko tableto in me tetiva ni bolela le pri določenih gibih sem čutil rahel pritisk na tetivo a ne “močne” bolečine. Fizioterapevt v klubu mi je priopročal popolno mirovanje a zaradi začetka prvenstva to nažalost ni mogoče(vem kako se sliši a tako pač je nažalost). Je pa tudi omenil nekaj, da se tetiva NE SME masirat in da si lahko kvečemu le nanesem kakšen gel in tudi zavijem z elastičnim ovojem(vendar NE SME bit zategjeno). Me pa zanima (ker semizdi da bolečina pojenja z to kremo) če bo 2 dnevno mirovanje BILO-kaj pomagalo(to je največ kaj si lahko privoščim trenutno, do nasledne tekme). Je tukaj možnosti pretrganja tetive oz kakšne hude poškodbe. Če je velika možnost bom pač MORAL počivat, ker je zdravje nakoncu na prvem mestu. Zanima me tudi kako dolg počitek je predpisan za takšne “poškodbe”?..

Hvala za odgovor.

Svetujem počitek, dokler bolečine ne izginejo. V nasprotnem primeru bodo težave trajale dalj časa in s tem ne boste nič pridobili.

Lep pozdrav,

Uroš Dobnikar

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

pisala sem vam že 26.11, kjer sem na dolgo opisala svoje težave z desno Ahilovo tetivo. Naj spomnim, da imam težave že od konca septembra, najverjetneje zaradi preobremenjenosti; prevelike količine treningov, slaba regeneracija, nič razteznih vaj itd. Stara sem 22 let. No, februarja sem dala skozi še ene terapije in sicer ultrazvok in pa individualne vaje. V tem času, približno en mesec nisem bila skoraj nič fizično aktivna, razen hoje (večinoma po ravnini). Po končani terapiji ortopedinja ni izvedla nadaljnje obravnave, saj je dejala, da zaradi kroničnega vnetja situacija pač ne more biti drugačna (čeprav mi sama tetive niti pregledala ni). No sem pa na MYOTESTU pri kineziologinji dobila rezultate meritev in sicer 11% deficit za Gluteus Medius/Minimus, leva noga; 11 % deficit Iliopsoas, desna noga; 21 % deficit Tibialis Posterior, desna noga. Navedla sem najvišje deficitarne vrednosti, ostale so nekoliko manjše, se pa nanašajo bolj za levo stran telesa (npr. Median Hamstring, Gluteus Medius/Mininus, Gluteus Maximus/Hamstrings). Zanima me, če lahko to tudi vpliva na tetive ? Namreč, desna tetiva še vedno boli, sicer izrazito manj kot za začetku. Velikokrat me boli tudi desno koleno in pa kolk, ker se mi zdi, da sem zaradi “previtnosti” pri hoji začela drugače stopat. Pa tudi, tetiva me začne zelo bolet pri kolesarjenju, sploh ob strani tetive, če pa tečem pa je bolečina skoraj nična. Torej, poskusila sem teči cca. 20 min – 30 min in skoraj cel dan nisem čutila bolečine, kot da bi se kita malo “učvrstila”, po kolesarjenju pa načeloma niti hodit ne morem prav, čeprav imam nastavljeno na nizko prestavo. Prav tako opažam, da me tetiva na boso nogo niti ne boli, tudi na močan pritisk ne, ko pa si dan tenisk gor pa je bolečina spet izrazita. Po eni strani mi obutev ustreza, ker mi fiksira nogo da ne pleše, po drugi pa mi draži tetivo. Glede na to, da je že kar precej časa minilo od prvotnega blagega tendinitisa, kaj mi svetujete; da popolnoma opustim aktivnosti ? Namreč, npr. ko kolesarim se mi zgodi, da sploh ne morem več gonit, saj noge postanejo težke, vse mišice zakrčene (kar je lahko najbrž posledica tega, ker sem bila prej zelo aktivna, nato pa to opustila ? ). Dajte mi prosim kako idejo za naprej, morda magnetna resonanca … ? Hvala za odgovor že v naprej.

Dopisno se tega očitno ne bo dalo rešiti. Svetujem pregled, da se ugotovi, kaj je vzrok težav!

LP, Uroš Dobnikar

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Ultrazvok je pokazal okvaro Ahilove kite na tipičnem mestu, kjer je prekrvavitev najslabša in kjer je zaradi tega kita tudi najbolj občutljiva.

Najprej priporočam vsaj 2 mesečno prekinitev velikih in sunkovitih obremenitev, nekajtedensko jemanje nesteroidnega protivnetnega zdravila in raztezanje bolečega področja večkrat dnevno. V tej fazi lahko pomembno izboljša stanje tudi fizioterapevt (lahko se naročite na spodnji telefonski številki).

Sledi postopno obremenjevanje z doslednim ogrevanjem in raztezanjem pred obremenitvami in raztezanje po njih.

Razmislite tudi o menjavi tekaške obutve in o izboljšanju tehnike teka (lahko ob pomoči našega trenerja – narokilo na spodnji telefonski številki).

V primeru vztrajanja težav tudi po priporočenem zdravljenju priporočam pregled in ultrazvočno vodeno zdravljenje, ki omogoči popravilo okvarjenega dela kite.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni

Dokaj resno se ukvarjam s tekom, že nekaj časa (1 leto) me muči bolečina v ahilovi tetivi. Vzel sem si cca 1,5 meseca dolg premor, nato ponovno začel s teki (dolgi teki 30km+). Ahilova tetiva je redno trda (predvsem zjutraj) najbolj pa me moti (skrbi) bula v spodnjem delu tetive (približno v narastišču). Bula je kar velika (do 1cm) in na spodnjem levem delu tetive (na levi nogi). Na stranski pritisk je boleča, sicer pa ne. Pri zdravniku še nisem bil, ker mi osebni zdravnik verjetno ne bo nič naredil (ali pač?) glede na to da če nič ne migam me niti toliko ne moti) pri resnem ubadanju s športom pa. Zanima me, kaj ta bula pomeni in kam se obrniti za morebitni pregled (je to kar osebni zdravnik)? Star sem 30 let, s tekom pa se ubadam več kot 15 let, treningov nisem bistveno spreminjal.
Najlepša hvala za odgovor

Spoštovani,

potrebno je ugotoviti, katero tkivo je vzrok za opisano bulo (lahko je kitna ovojnica, sama kita, kost v predelu nasadišča na petnico, sluzna vrečka (burza)…

Priporočam opraviti slikanje Ahilove tetive oziroma gležnja z magnetno resonanco in pregled s posnteki in izvidom.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Lep pozdrav, tudi jaz vam pišem zaradi težav z Ahilovo tetivo. Težave so se pojavile pred približno dvema mescema. Takrat sem pričela po daljšem času zopet teči in bila sem verjetno premalo ogreta in tekla po asfaltu. Pričela me je boleti tetiva na desni nogi. Sprva sem mislila da bo ščasoma bolečina izginila in še vedno tekla v malo bolj umirjenem tempu, vendar je bilo vedno slabše. Potem sem približno 14 dni mirovala saj zarad bolečine skoraj nisem mogla hoditi, sploh po stopnicah. Razbolelo mesto sem si tudi masirala s hladilno kremo in s protivnetno Naklofen. Bolečina je minila, vendar ko sem pričela zopet teči sem tetivo zopet čutila. Zato sem tek takoj opustila, da se ne bi vse ponovilo. Malo sem brskala po internetu, po forumih in ugotovila, da sem verjetno staknila vnetje. Nisem več tekla, bolečina se je še tu pa tam pojavila na aerobiki ali pri vzpenjanju po stopnicah, sicer pa je minila.
Pred kratkim pa me je zopet začelo zelo boleti, ko sem šla smučati. Sem mislila da v pancerjih ne bo problem ker je noga “fiksirana” a je bilo ravno nasprotno. Bolelo je predvsem ko sem s pancerji hodila ali stala pri miru, med samim smučanjem pa ni bilo večjih problemov. Enako se je zgodilo ko sem obula pohodne čevlje. Ne vem več kako naj si to zadevo pozdravim oziroma na koga naj se obrnem, saj sem nazadnje res mislila da je minilo pa je spet tu. Nekaj sem brala o ultrazvoku? Zanima me kaj priporočate da storim? Lep pozdrav in hvala vnaprej!

Spoštovana,

priporočam, da opravite rentgensko slikanje obeh petnic in da nato pridete na pregled s posnetki. V okviru pregleda bova lahko opravila tudi ultrazvočno preiskavo kite.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,

sem rekreativni tekač na srednje proge. Po dveh mesecih počitka zaradi sanacije blagega vnetja ahilove tetiv (vnetje je bilo na mestu, kjer je tetiva najožja, kjer se konča zgornji petni rob tekaških copat) želim nadaljevati s tekom. Težava je, da že dlje časa ne najdem ustreznih tekaških copat. Naletel sem na različne napotke in nasvete.
Kaj bi mi vi lahko svetovali pri nakupu copat?
Naj bo opetnik trd in oprijemajoč tetivo, ali naj bo širši in mehkejši?
In ali je bolje da je petni del copata precej dvignjen in blažen, ali je bolje da je skoraj v nivoju prstov, ter zato nižji in manj blažen.

Prosim, za pomoč, nasvet, na kaj naj bom pozoren, pri izbiri copat ob že sanirani ahilovi tetivi.
Lep pozdrav in hvala za nasvet.

New Report

Close