Najdi forum

Bolečina v kolenu

Pozdravljeni!

Stara sem 30 let, v “mladih” letih pa sem dobrih 10 let aktivno trenirala alpsko smučanje. Pred dobre pol leta sem ob rahlem počepu začutila bolečine v kolenu, ki trajajo še danes, če koleno pokrčim. V položaju strogega počepa noge ne morem imeti, saj zelo boli. Se pravi me koleno boli v pregibu oz. zadnji strani kolena, če me prav razumete.

Pred koncem aktivne športne poti sta me bolela oba kolena, vendar ko sem prenehala z aktivnim športom je bila zadeva OK. Ali gre lahko za kakšno staro poškodbo, izrabo oziroma ali bi glede na moje pisanje sploh lahko šlo za poškodbo? Namreč sama bolečina me ne moti, bolj sem zaskrbljena za to, ker sem ravno dobila patohistološki izvid za tkivo, ki so mi ga izrezali na obrazu, in sicer bazalnocelični karcinom, pa me skrbi, da se tudi drugje kakšna nezaželena zadeva ne razvija.

Za vašo pomoč se zahvaljujem!

Lep pozdrav!

Zelo verjetno bolečine niso povezane z bazalnoceličnim karcinomom na obrazu. Takšni karcinomi namreč praviloma ne metastazirajo (ne trosijo razsevkov).

Bolečina je najverjetneje posledica poškodbe meniskusa (polmesečaste hrustančne ploščice v kolenu). Poškodba je najverjetneje posledica dolgoletnih obremenitev, ki so utrudile material.

Priporočam Vam pregled, nato zelo verjetno še slikanje z magnetno resonanco in nato pogovor o možnostih zdravljenja.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Zahvaljujem se vam za odgovor.

Lep pozdrav!

Prosim.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Prosim za nasvet
Pri padcu sem utrpela zlom lateralnega platoja kolena ker imam še skozi bolečine sem zahtevala magnetno resonanco ki je pokazal izvid izrazito pateiofemolarno artrozo to pomeni da je hrustanec stanjšan, in vidni so površinski difekti in fisure ,ki mestoma segajo do kosti.
In ruptura meniskalne ciste lateralnega meniskusa.

Zahvaljujem se za odgovor in tudi če mi lahko poveste kaj bi bilo potrebno storiti v nadaljevanju.

Lep pozdrav

Za odgovor bi moral videti Vaše koleno in posnetke magnetne resonance.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

pri nogometu sem “malce bolj na trdo” pristal na levi nogi, pri tem sem začutil kar močno bolečinu v kolenu. Sedaj imam zmerne bolečine in občutek nestabilnosti že dva dni. Koleno ni bilo in tudi sedaj ni otečeno (mogoče le čisto malo).

Zanima me, če mislite, da gre za kaj resnega ali je nekaj dni počitka in mazanje z hladilnimi geli dovolj.
Hvala za odgovor in lep pozdrav

Pri poškodbah sklepov priporočam še posebno previdnost, saj lahko nezdravljene poškodbe hitro pripeljeno do nepopravljivih posledic.

Priporočam Vam pregled skupaj z rentgenskimi posnetki poškodovanega kolena v dveh standardnih projekcijah in posnetkom obeh pogačic tangencialno. Glede na ugotovitve pregleda nato še morebitno slikanje z magnetno resonanco.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!
Vnaprej se opravičujem, če je slučajno ponovljeno vprašanje, oz. če ste nanj že odgovorili.

Torej 10 dni nazaj sva z nasprotnikom pri nogometu udarila skupaj s koleni; on direktno, jaz pa sem dobil udarec v notranji del (desnega kolena). Torej bolečina je bila prisotna tisti trenutek, naslednje dni je sicer bolelo na dotik – nekako normalno. Tri dni nazaj smo imeli še eno rekreacijo, zadeva (koleno) funkcionirala povsem normalno. Nakar sinoči začutim bolečino in nekakšno tršo oteklino na istem mestu udarca, danes zjutraj se je oteklina malenkost povečala, ni spremenila barve – je pa vroča. Koleno lahko normalno pokrčim in iztegnem (z malo bolečine) pri hoji ovira malenkost.
Je lahko kaj resnega? Lahko zadevo hladim?

Hvala za nasvet, lp!

Zadevo lahko hladite. Priporočam tudi, da se izogibate aktivnosti, ki Vam povzročajo bolečine in/ali otekanje.
Če bodo težave vstrajale več kot 3 tedne, Vam priporočam pregled pri zdravniku, saj bi težave, neposredno povezane z udarcem, morale izveneti.

Lep pozdrav,
Iztok PIlih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

lepo pozdravljeni!!
Med tekom sem začutila bolečino v desnem kolenu zunanja stran.bolečina je bila zelo pekoča
pri normalni hoji me ponavadi ne boli ,me pa boli pri hoji v dolino.Zanima me če se da pozdravit brez operacije.Pa tudi če bom lahko smučala?Najlepše se vam zahvaljujem za odgovor.
LP!!

Pripročam prekinitev obremenitev, hlajenje bolečega področja z ledom po 20 minut z 1-urnimi premori ter nesteroidno protivnetno zdravilo (Naklofen, Nalgesin, Ketonal…).

Če bolečine v enem tednu ne bodo prenehale, Vam priporočam pregled in glede na ugotovitve pregleda nadaljnje korake.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Dober dan.

Že nekaj mesecev čutim bolečino v kolenu. Pravzaprav ni prav v kolenu, temveč na sprednji strani notranjega dela kolena ob pregibu (ne vem, če sem se prav izrazila in opisala mesto). Bolečina se stopnjuje in ni odvisna od obremenitve kolena. Težko počepnem, zelo težko vstanem. Mislila sem, da sem si nategnila kakšno vez, ko sem vlekla nekaj težkega. In upala, da bo bolečina izzvenela. Pa ne. Postaja vedno močnejša. Rada hodim v hrib, pri sestopu bolečina ni hujša, kot pri ostalem gibanju. Uporabljam konjsko mast, a ni učinka.

Moram k zdravniku, na slikanje? Koleno bi rada še dolgo uporabljala, ker sem rada športno aktivna.

Najlepša hvala za odgovor in vse dobro.

Tina

Priporočam pregled! Glede na ugotovitve pregleda verjetno napotitev na slikanje kolena z magnetno resonanco.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

Pred dobrim tednom sem si pri padcu poškodovala zunanji del kolena – udarec. Prvi dan sem imela samo rahlo odrgnino in črno okoli kolena, naslednji dan pa me je pri hoji po stopnicah zagrabila bolečina v kolenu, ki pa še vedno traja. Bolečina nikakor noče izginiti – boli me če pospešim korak, hodim po pobočju/stopnicah. Zaboli me tudi ko “potrkam” s pestjo oz. členki po zunanjem delu kolena (imam občutek da me boli kost in ne mišica oz. vez)

Ali še počakam nekaj časa ali mi priporočate obisk pri zdravniku?

Hvala in lep dan

Barbara

Priporočam počakati 3 tedne od poškodbe. V vmesnem času priporočam hladiti boleč predel z ledom po 20 minut z urnimi presledki ter morebitno jemanje nesteroidnega protivnetnega zdravila (Nalgesin, Naklofen, Ketonal…).

Če v 3 tednih bolečine ne bodo popustile, priporočam pregled pri zdravniku.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.
Mož je imel poškodbo kolena pri nogometu, diagnoza zvin levega kolena ter nateg križnih vezi. Ker je od poškodbe minilo že 5 mesecev, bolečina pa je še vedno prisotna pri obremenitvah, me zanima s čim mu naj pomagam. Jemal je glukozamin, trenutno pa jemlje Liberin. Koleno sva masirala z Nodol kremo,, bilo je malo bolje, vendar ne v veliko pomoč. Zanima me ali naj jemlje kakšne tablete proti bolečinam kot so aspirin ali pa nalgesin s?
Zdravnik mu je predpisal razgibavanje z vajami in hladni obkladki. Vendar to ne pomaga. Kako lahko še pomagam da ga koleno ne bo več bolelo.

Hvala za vaš odgovor.

Nikakor ne priporočam protibolečinskih zdravil. Te oslabijo predvsem opozorilne znake, ki nas opozarjajo na to, da se v telesu dela škoda.

Potrebno je ugotoviti, kaj je vzrok bolečinam.

Priporočam pregled-

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,

30.3. 2011 sem bila že drugič (5 mesecev po prvi operaciji) operirana levo koleno z diagnozo diskoidni meniskus.Po prvi operaciji se je namreč po 2 mesecih stanje poslabšalo, opravila sem še 1x MRI in z ortopedom sva se odločila , da poskusiva še 1x, saj je problem predstavljal lateralni meniskus, ki je bil spodaj diskoiden in je že bil parcialno reseciran . Artroskopsko je bil odstranjen sprednji del lateralnega meniskusa ( subtotalna odstranitev), na tibialnem platoju je že artroza na površini 1,5 1,5 cm , ki jo v prvi operaciji še ni bilo . 6 tednov po operaciji je bilo koleno še vedno boleče in imela sem težave pri hoji, zato sem na prvem pregledu pri ortopedu dobila protibolečinsko injekcijo v sklep in je “držala ” nekje 2 meseca. V tem času sem redno dnevno kolesarila (največ klance, ker tu nisem dobila omejitev ), izvajala vaje za koleno ( uteži do 5kg) , zadnje 3 tedne pa dnevno plavala – žabco,čeprav jo ne priporočajo, ampak nisem imela težav. Zadnje 14 dni pa imam močne bolečine na lateralni strani kolena in zadaj, koleno mi dobesedno kleca – po dolgotrajnem stoječem delu mi ga dobesedno odnese. Kaj je spet narobe? Rečeno mi je bilo, da naj me koleno sploh ne bi smelo več boleti , ker skoraj nimam več meniskusa. Kaj naj še počnem , da preprečim bolečine? Bi morala k fizioterapevtu, da mi pokaže ustrezno rehabilitacijo, ki jo nisem imela ( v privat fizioterapiji so mi pokazali le dve dodatni vaj več , kot jih dobiš na kliniki).

Hvala za odgovor in lep pozdrav,

Priporočam pregled s posnetki zadnje magnetne resonance in s vsemi izvidi.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close