Najdi forum

Pokanje v sklepih

Pozdravljeni….
Že pol leta mi po obdobjih včasih bolj drugič manj poka v vseh sklepih. V kolenih, gležnjih, komolcih, zapestju, rami. Najhuje je zjutraj ko se zbudim. Še predno se vstanem iz postelje, ko se v postelji samo malo premaknem mi vse poka. Vsak sklep ki ga premaknem (recimo ko se obrnem na drug bok) mi poči. Če grem recimo zjutraj po stopnicah mi ob vsakem koraku v vsakem kolenu poči. Ko se razmigam je dosti bolje. Čez dan mi recimo skupaj v vseh sklepih poči cca 10x (Če recimo nekaj časa sedim pri miru in se potem vstanem mi poči v kolenu…).
Boli me čisto nič, vendar se mi to ne zdi normalno, zato bi vas lepo prosila za odgovor, oziroma nasvet kaj bi to lahko bilo, oziroma kako lahko to popravim.
Stara sem 32 let, velika 158cm, težka 61kg, v zadnjih 8 letih nisem imela nobenih fizičnih poškodb. Že vse življenje se bolj ali manj redno ukvarjam s športom. Vsako jutro pred službo grem hodit (vmes rahlo tečem) za cca 2uri. Sedaj pa sem pred enim mesecem začela kolesarit (cca 60km na dan).
Med športno aktivnostjo s sklepi nimam težav, me pa skrbi kaj bo, če mi že zdaj pri teh letih tako poka.

Hvala za vaš odgovor

Spoštovani,

pokanje, ki ni združeno z bolečinami, običajno ne pomeni nevarnega stanja. Do pokanja v predelih sklepov lahko pride iz različnih razlogov, takšno neboleče pokanje pa je običajno posledica vakuumskih pokov (ko se v nekem položaju sklepni površini sosednjih kosti ločita) ali pa posledica preskoka kit v predelu sklepov.

Skratka, zaradi tega si ne delajte skrbi! Tudu športnih obremenitev zaradi tega ni potrebno omejevati.

Če pa se bodo pokom pridružile še bolečine in/ali otekanje, Vam priporočam obisk zdravnika.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!

Dve leti mi pokajo sklepi in sicer v gležnju, kolenu, rami, hrbtu, hrbtenici, zapestju in vratu. Poki so glasni, tako da jih slišijo tudi drugi, ki so v moji bližini. Ponavadi me v vratu, hrbtenici in kolenu malo boli, dokler mi ne s popoka oziroma si s popokam. Kolena si s popokam, ko naredim počep, vrat pa, ko premaknem glavo levo in desno in hrbtenico pa mi pomaga nekdo drug in sicer da me naloži na hrbet ter naredi majhne hitre počepe. Vsako dnevno se ukvarjam s športom (že od malih nog), ukvarjam se tudi z fitnesom približno 1 leto. To se mi ne zdi normalno, saj imam tudi nekaj prijateljev ki se redno ukvarjajo s športom in nimajo težav s sklepi. Zanima me ali je pokanje sklepov nevarno?

Star sem 16 let. velik 170, težak 63kg.

Hvala za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

samo pokanje sklepov, ki ni povezano z bolečinami, ni nevarno in ni tako redek pojav. Če pa so s pokanjem povezane bolečine, je to lahko posledica okvare ali poškodbe. V tem primeru priporočam pregled.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

zanima me, kaj bi lahko bil vzrok za nanadno pokanje sklepov, začelo se je pred nekaj dvevi, kar naenkrat mi pokajo sklepi v rami, gležnjih, zapestja. To se je zgodilo praktično čez noč. Pokanje ni močno, večinoma ni slišno, je pa neprijeten občutek pri vsakem premiku zapestja, rame itd.. Poškodbe nisem imel. Tudi bolečine ni, razen neprijetnega občutka kot da vse skupaj ni ‘namazano’. Star sem 28let, gibljem se dovolj.
Kaj bi lahko bil vzrok za to, je lahko le neke vrste prehlad, traja dlje, je sploh normalno da se to pojavi čez noč?
Ima kaj vpliva hrana in če ja, kaj priporočate?

Hvala za vsak nasvet.

Spoštovani,

neboleče pokanje v sklepih je običajno posledica posebnosti telesne zgradbe. Nenavadno pri Vas je predvsem to, da se je pokanje pojavilo nenadno. Mogoče je tudi, da ste postali na vse skupaj bolj pozorni. Če se Vam bodo pojavile tudi bolečine, priporočam pregled.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close