Najdi forum

boleče koleno v mirovanju

Pozdravljeni,

Že kakšen mesec čutim pekočo bolečino v desnem kolenu. Natančneje povedano, bolečino čutim na desni (zunanji) strani desnega kolena od zadaj, približno v predelu kjer se stika zunanja stegenska kita s sklepom, oziroma kjer se z zadnje strani zatipa konec golenske kosti. Bolečina rahlo izžareva navzgor v stegno in navzdol v meče. Boleč je tudi pritisk od zadaj na vrh goleni.

Bolečino čutim predvsem v sedečem položaju, recimo za pisalno mizo ali v avtu. Med hojo ali tekom (tečem cca 30-40 km na teden) bolečin ne čutim. Prav tako bolečina ni izrazitejša po naporih.

Ali lahko poškodbo pozdravim s telovadnimi vajami? Kako dolgo traja, da bolečine izginejo? Ali je tek pri tem ovira, glede na to, da med tekom bolečine ni?

Nenad

Pozdravljeni!

Na vsak način Vam priporočamo da opravite pregled pri zdravniku, ki vas bo napotil na dodatne preiskave če bodo potrebne. glede na to, da bolečina traja že mesec dni verjetno ne gre za neki lažji preobremintveni sindrom mišice, saj bi ta v takšnem času izginil. Lahko gre za problem zunanjega meniskusa, saj navajte bolečino v sedečem položaju-. Čutite bolečino pri hoji po stopnicah navzdol?

Hvala za vprašanje!

Lep pozdrav,
ARTHRON tim

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za odgovor. Izgleda, da bom res moral k zdravniku.

Pri hoji po stopnicah navzdol ne čutim bolečine (še ne???). Namerno lahko izzovem bolečino v isti točki tako, da v sedečem položaju stopalo močno obrnem navzven.

Pozdrav,
Nenad

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Res obiščite zdravnika, saj tudi polžaj o katerem govorite (gib navzven- rotacija pri pokrčenem kolenu) vodi k problematiki meniskusa ali prostega telesa v kolenu.

Lep pozdrav,
ARTHRON tim

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!

Zadnje leto imam tezave z desnim kolenom in sicer imam pekoc obcutek na notranji strani, ki se kasneje prenese tudi v spodnji del, na desno stran in nad pogacico. Cuden obcutek imam tudi za kolenom.

Poskodba se je zacela pojavlati po skoraj vsakodnevnih treningih crossfita kjer je veliko poskokov in pocepov. Bil sem ze pri zdravniku, ki me je napotil na Magnetno resnonanco a izvidi niso pokazali nic… bilo je vse OK. Ker bolecina ni popustila me je zdravnik napotil na fizioterapije, kjer mi je fizioterapevtka povedala da imam “vnete” misicne ovojnice in mi jih je tudi “razbijala”. Po 8 fizioterapijah je bilo stanje dosti boljse sedaj pa se je po parih dneh po koncu fizioterapije ponovno pojavila.

Bolecina je prisotna tudi pri teku saj me “veže” celotno koleno, ki pa po 2-3km nekako bolecina izgine a je se delno prisotna. Koleno mi ni nikoli oteklo. S tekom in crossfitom sem prekinil in sedaj zadnje 3 mesece ne dalam cardio treningov. Ce sedim dlje casa imam obcutek kot da mi je koleno “okamenelo”

Ker je bolecina se vedno prisotna in ker ne vem vec kaj naj naredim se obracam na Vas, ce bi privlizno vedeli kaj bi to lahko bilo. Star sem 25 let.

Spoštovani,

priporočam, da se s posnetki opravljenega slikanja z magnetno resonanco oglasite v moji ambulanti. Na osnovi kombinacije kliničnega pregleda in pregleda posnetkov magnetne resoannce lahko z veliko verjetnostjo ugotovim, kaj v kolenu povzroča težave in na tej osnovi tudi priporočim učinkovito zdravljenje.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Potrebujem napotnico ali je samoplacnisko? To zadevo s kolenom bi rad resil, ker mi neda miru….

Spoštovani,

opravljamo le privatne preglede.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close