Najdi forum

Bolečine kolena

Pozdravljeni. Že dve leti se borim z bolečinami v levem kolenu . Boli me že med vsakodnevnimi aktivnostmi. Opravila tudi kolagenske inekcije. Nič ni pomagalo na daljši čas.
Moj zadnji izvid je:
medialna meniskopatija( susp.majhna horizontalns gisura korpusa MM). Majhen izliv v BAKERJEVI cisti. Začetna patelarna hondromalacija.
Prosim za vaše mnenje.

Pozdravljeni,

priporočam, da pridete na pregled in da s seboj prinesete tudi posnetke slikanja kolena z magnetno resonanco, katerega izvid ste navedli.

S kliničnim pregledom kolena moram najprej ugotoviti, kaj od navedenega (mogoče tudi kaj, kar ni navedeno) vam povzroča težave, od česar bo nato odvisno zdravljenje.

Zdravljenje bo verjetneje neoperativno (usmerjena okrepitev mišic, prejetje injekcij plazme bogate s trombociti in/ali matičnih celic, nato še injekcije hialuronske kisline in dolgotrajno jemanje pripravka, ki vsebuje 1500 mg glukozamin sulfata v dnevni dozi), manj verjetno operativno (artroskopska operacija).

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za odgovor. Zanima me koliko inekcij hialuronske kisline bi bilo potrebnih in kje se kupi pripravek, ki vsebuje 1500g glukozamina.

nova
Uredništvo priporoča

Prosim.

Koliko injekcij hialuronske kisline je potrebnih, je odvisno predvsem od vrste uporabljene hialuronske kilsine. Razpon sega od 1 do 5 injekcij. Mi uporabljamo in jih imamo na stalni zalogi le injekcije hialuronske kisline, ki so prilagojene enkratnemu injiciranju – ViscoPlus Matrix ter Suplasyn 1-Shot.

Glukozamin sulfat v dnevni dozi 1500 mg lahko pri nas kupite le v lekarnah.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,

prosim za razlago izvida.

STATUS: …palpatorno boleče v lateralni sklepni špranji kjer je pri manipulaciji nakazan preskok… ostalo je bp

RTG: v primerjavi z sliko iz 11/20 vtis nekoliko ožje sklepne špranje lateralno tibiofemoralno, ostosintetski material nespremenjeno.

Dg: St. post fixatio ACL avulsio, LML gen dex susp. Napotim na MR.

Pri zdravniku sem bil na kontroli po opravljenem zdraviliškem zdravljenju zaradi operacije ACL. Koleno me še vedno boli, škrta sicer pa ne oteka. Od operacije je 4 mesece.

Hvala in lp

Spoštovani,

pri pregledu so ugotovili nakazan preskok v zunanjem delu kolena. Najpogostejši razlog za to je raztrganina zunanjega meniskusa.

Na rentgenski sliki so videli nekoliko ožjo zananjo sklepno špranjo, vijaki pa so vnepremenjenem položaju.

Dg: St. post fixatio ACL avulsio, = stanje po iztrganju sprednje križne vezi iz golenice
LML gen dex susp. = sum na strganje zunanjega meniskusa

Napotili so vas na slikanje z magnetno resonanco (MR), kar mislim, da je dobra odločitev.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close