Najdi forum

Razlaga MR izvida levega kolena

Pozdravljeni,

Lepo bi vas prosil za razlago MR izvida levega kolena:

Področje blagega edema subhondralne spongioze v lateralnem femoralnem kondilu nad anteriornim rogom lateralnega meniska.

Nezaraščen manjši kostni fragment priraščišča anteromedialnega snopa anteriornega križnega ligamenta na eminenco tibije, brez znakov edema spongioze. Drugih sprememb intenzitete signala iz skeleta ni videti.

Debelina in signal iz artikularneha hrustanca ne kažejo patoloških sprememb.

Medialni menisk ne kaže sbrememb oblike, korpus in posteriorni rog imata signal nehomogene intenzitete, centralno hiperintenzivno spemenjen, brez hiperintenzivnih špranj, ki bi kazale na poškodbo. Lateralni menisk ne kaže spremem oblike ali signala.

Anteriorni križni ligament ima ohranjeno kontinuiteto, ligament je nekoliko zadebeljen, zmerno hiperintenzivno spremenjen, struktura vlaken ni primerno ločljiva. Posteriorni križni ligament ne kaže sprememb oblike ne signala.

Medialni in lateralni kolateralni ligament ne kažeta sprememb.

Tetiva kvadricepsa in patelarni ligament ne kažeta sprememb.

Mnenje: stanje po manjši delni poškodbi anteriornega križnega ligamenta in stanje po avulzijski poškodbi tibialnega prirastišča anteromedialnega snopa anteriornega križnega ligamenta z drobnim nezaraščenim, nedislociranim fragmentom.

Koleno sem si poškodoval pred enim letom med igranjem nogometa. Prvi mesec po poškodbi sem nosil gips, sledila je artroskopija, kjer mi je bila odstranjena zadebeljena medialna plika. Od posega je sedaj minilo pol leta. Nogo sem sicer okrepil v fitnesu, pod nadzorom fizioterapevta. Lahko tečem, pri spremembah smeri ali igrah z žogo pa se mi koleno začne zatikati in boleti.
Lepo bi vas prosil za vaše mnenje – ali bo potrebna nova operacija, če si želim še kdaj aktivno igrati nogomet.

Najlepša hvala za vaš odogovor!

Pozdravljeni,

v izvidu navajajo stanje po delni poškodbi sprednje križne vezi in iztrganja sprednjega notranjega snopa le-te skupaj z delom kosti na narastišču na golenici.

Težave, ki jih navajajte, so zelo verjetno posledica slabega delovanja poškodovane sprednje križne vezi.

Priporočam, da najprej opravite meritve delovanja sprednje križne vezi z artrometrom GNRB (izvaja sodelavka doc. dr. Renata Vauhnik, dipl. fth. – 041 753 913, [email protected]), nato pa, da pridete na pregled z rezultati meritev in s posnetki slikanja kolena z MR, katerega izvid ste navedli.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

Hvala za hiter odgovor! Se naročim.

V izvidu je omenjen tudi prosti fragment. Ta ni problematičen?

Hvala za vaš odgovor!

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,,

prosim.

Prosti fragment se drži sprednje križne vezi in ni problematičen.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close