Najdi forum

izvid MR levega kolena

Pozdravljeni!

V preteklosti sem imela večkrat izpahnjeno levo koleno, nazadnje pred 11 leti. V zadnjem času so se pojavile težave z nenavadno bolečino pri spremembi položaja kolena, zato sem odšla na MR. Dobila sem izvid in bi prosila za razlago:
“Križna, kolateralna ligamenta, tetiva kvadricepsa in ligament patele so ohranjene kontinuitete. Lateralizacija pogačice (lateralna subluksacija za približno 1 cm, začetna patelarna hondromalacija prve stopnje). Majhen izliv intraartikularno.
Zabrazgotinjen MPFL ob patelarnem narastišču sicer sta patelarna retinakuluma ohranjena. Periartikularna mehka tkiva so primerna.
Lateralni miniskus je primerne oblike in strukture. Višji signal v korpusu medialnega miniskusa – meniskopatija z majhno horizontalno fisuro zunanjega roba.
Hrustanec medialnega in lateralnega kompartmenta je primerne debeline, brez fokalnih lezij ali sprememb subhondralne kostnine. Edema kostnine ni.”

Naj povem še, da od meseca junija obiskujem fitnes. Od takrat sem tudi shujšala 17 kg. Veliko hodim v naravo, vendar me po daljši hoji boli levi kolk. Je to kakorkoli povezano? Koleno boli včasih bolj včasih manj, večkrat imam občutek, kot da se je v neki točki zaskočilo.

Prosim za vašo razlago in priporočilo za naprej.

Hvala za vaš čas!

Pozdravljeni,

v izvidu navajajo od nepravilnosti: pomik pogačice navzven, začetne okvare sklepnega hrustanca pogačice, nekaj čezmerne tekočine v kolenu (znak draženja), zabrazgotinjeno notranjo pogačično stegnenično vez (zelo verjetno po poškodbi le-te) in višji signal v telesu notranje hrustančno-vezivne ploščice (ovara).

Za polnovreden nasvet moram klinično pregledati vaše koleno in tudi posnetke magnetne resonance, katere izvid ste navedla. Priporočam pa tudi, da pred pregledom opravite še slikanje OBEH kolen z računalniško tomografijo (CT) po Lyonskem protokolu in da s seboj na pregled prinesete tudi posnetke ter izvid te preiskave.

Splošen nasvet je okrepitev štiriglave stegenske mišice ter vsaj začasna omejitev sunkovitih in velikih obremenitev, predvsem skrčenega, kolena.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close