Najdi forum

Pozdravljeni,
stara sem 53 let in nedavno sem zaradi težav predvsem v levem kolku obiskala ortopeda, ki je ugotovil: ” Hoja rahlo z razbremenjevanjem leve noge, deluje kolčno. Na prste in pete se upre. Lasseque je negativen, mišični tonus spodnjih okončin normalen, refleksi izzivni. V desnem kolku gibljivost popolna, levo prisotna flektorna približno 10 stopinjska kontraktura. Fleksija komaj do 80 stopinj z močnimi bolečinami. Rotacije zavrte za polovico. Roll over test je levo pozitiven . RTG kolkov AP aksialno: obojestranska artroza, izrazitejše spremembe levo z zoženo sklepno špranjo, prizadetostjo medialnega dela. Tudi sama struktura glavice deluje obojestransko nekoliko nehomogena z najverjetneje degenerativnimi cistami. Ne morem pa zanesljivo niti izločiti areala aseptične nekroze, predvsem levo. “
Na preiskavi z magnetno resonanco je bilo ugotovljeno: “Obojestransko sta v kolčnih skleph vidna manjša izliva. Glavica levega kolka je nekoliko sploščena z zmernimi robnimi kostnimi naplastitvami in subkortikalnimi cistami. Gre za znake dokaj izrazite koksartroze. Tudi desno je vidna izrazito zožena sklepna špranja z robnimi kostnimi naplastitvami na glavici femurja. Prikazan skelet izgleda strukturno primeren.”
Komentar na krvnem izvidu pri hematoloških preiskavah je bil: “Makrocitoza”
Ker sem bila pred težavami v kolku zelo aktivna in bi to želela tudi ostati, bi vas prosila najprej za laično razlago trenutnega stanja.
Ker sem v zadnjem času kar veliko raziskovala, sem naletela tudi na možnost zdravljenja kolka z matičnimi celicami in vas prosim za mnenje ali bi to v mojem primeru prišlo v poštev in v kakšenm cenovnem razredu je poseg.
Kako je tudi z jemanjem glukozamina in kolagena kot prehranskih dopolnil?
Takoj, ko sem izvedela za diagnozo, sem pričela tudi z elektromagnetnimi terapijami. Ali to pomaga?
Za vse odgovore se vam prisrčno zahvaljujem in vas lepo pozdravljam,
Tatjana

Pozdravljeni,

izvidi opravljenih slikanj in ugotovitve kliničnega pregleda kažejo na napredovalo obrabo levega kolčenga sklepa.

Edina metoda, ki vam lahko v takšni situaciji bolečine povsem odvzame, je vstavitev popollne kolčne proteze. Vsi drugi načini zdravljenja lahko bolečine le zmanjšajo. Elektromagnetno zdravljenje je eno izmed zdravljenj, ki lahko zmanjša bolečine.

Tudi zdravljenje z matičnimi celicami lahko učinkovito zmanjša bolečine. Cenovni razpon zdravljenja z matičnim celicami je pri nas od 2000 do 5500 EUR, odvisno od uporabljene metode. Uporablajmo namreč tri različne.

Težave lahko zmanjšajo tudi injekcije plazme bogate s trombociti in injekcije hialuronske kisline, ki so cenovno ugodnejše, vendar nekoliko manj učinkovite. Te so pri nas v cenovnem razponu od 240 do 350 EUR.

Pred odločitvijo o načinu zdravljenja bi vas vsekakor moral klinično prelgedati in pregledati tudi posnetke slikanja levega kolka z magnetno resonanco.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

hvala za razlago. Ali tudi v vaši kliniki opravljate operacijo vstavljanja kolčne proteze?
Lep pozdrav,
Tatjana Kokol

Pozdravljeni,

prosim. Ne, vstavljanja umetnih sklepov pri nas ne izvajamo. Izvajamo pa zdravljenja, ki težave pri obrabi sklepov ublažijo.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close