Najdi forum

Bolečina v prsnici

Pozdravljeni,
star sem 24 let in imam že od julija 2019 (6 mesecev) bolečino v prsnici. Sicer sem športnik in 4x tedensko treniram v fitnesu. Točno v sredini prsnega koša me boli na pritisk, boli me tudi če spim na boku in ob različnih obratih. Bolečina se ne stopnjuje in je ves čas enaka, običajno zjutraj malo močnejša kot zvečer. V decembru pa se mi je pojavila tudi bolečina v ramenih, predvsem v desni rami, ki me ob dvigu nad glavo boli. Ob koncu decembra sem si vzel 10 dni pavze od športnih aktivnosti, rama je sedaj nekoliko bolje, prsnica pa me še vedno boli enako kot prej. Bil sem trikrat pri osebni zdravnici, predpisala mi je naklofen in v času jemanja naklofena je bolečina izginila, po končani kuri se pojavi nazaj. Bil sem tudi na rentgenu prsnice (sternum) in reber, pri čemer ni bilo ugotovljenih posebnosti. Nato sem bil napoten k ortopedu, kjer mi je bilo rečeno, da ne vedo kako mi lahko pomagajo. Sedaj sem pri osebni zdravnici ponovno dobil protibolečinske tablete in napotnico na CT skeleta. Ne gre za to, da bi mi bolečina v prsnici onemogočala vsakdanje življenje, je pa neprijetna in me skrbi, da negre morda za kakšno resnejše obolenje.

Hvala za pomoč in lep pozdrav,
Tilen

Pozdravljeni,

vsekakor priporočam čimprej ugotiviti vzrok. Menim, da je slikanje s CT korak v pravo smer. Če slikanje s CT ne bo pokazalo nepravilnosti, priporočam še slikanje bolečega področja z MR (magnetno resonanco), ki boljše od CT preiskave pokaže mehka tkiva in morebitno oteklino v kosti, ki se na CT ne vidi.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,
hvala za nasvet. Dobil sem izvid CT-ja kje piše: CT prsnice:
Rekonstrukcije v treh ravninah, 3mm. Kliničnih podatkov ni.
V manubriosternalnem sklepu je nekaj skleroze subhondralno, neravna je površina obeh sklepnih ploskev, izraziteje sklepne ploskve korpusa/ erozije.
SC sklepa sta simetrična in morfološko normalna. Asimetrično razvit je ksifoidni nastavek.
Mnenje: Spremembe v manubriosternalnem sklepu govorijo v prid artritisa v sklopu kakšne od seronegativnih bolezni.
Dobil sem napotnico za revmatologa. Poleg tega je bila na krvnem testu vidna povečana sedimentacija. Zanima vaše mnenje glede na izvide, ki sem jih dobil. Ali to res nakazuje na artritis? Ali je možna še kakšna druga razlaga. Imate kakšen navsvet še za kakšno drugo preiskavo?
Najlepša hvala za vašo pomoč in lep pozdrav,
Tilen

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

s kliničnim pregledom je potrebno najprej ugotoviti mesto, kjer imate bolečine. Če se ugotovljeno mesto bolečin ujema z navedenimi spremembami v izvidu CT preiskave, priporočam opraviti še slikanje tega dela prsnice z magnetno resonanco. Vzrok za bolečine je lahko bolezenski (revmatološki), lahko pa je tudi le posledica prekomernih obremenitev. Vsekakor pa priporočam opraviti tudi pregled pri revmatologu.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni, še enkrat vam pišem, saj je bolečina po letu in pol (julij 2019) še vedno prisotna. Od zadnjikrat sem opravil pregled pri revmatologu, kjer so opravili ponovno rentgensko slikanje, ultrazvok in krvne preiskave ter urin. Izvid revmatologa: Ni znakov za sakroilitis. V projekciji desne črevnice je dober centimeter velika sklerotična lezija – najverjetneje insula kompakta. V primeru jasne vnetne bolečine v križu priporočam še MR preiskavo sakroiliakalnih sklepov. Opravljeni imunoserološki testi so bili negativni. Ker je revmatologinja podala sum na mehanično okvaro, me je napotila k fiziatru.
Izvid fiziatra: Pri pacientu gre za krajšo levo spodnjo okončino (leva: 109 cm, desna: 110 cm) in skoliozo v prsnem delu hrbtenice. Poudarjena prsna krivinam dekstrokonveksna skolioza prsne hrbtenice. Napeti trapezius desno. Pri predklonu se izboči desni hemitoraks.
Od pregleda pr fiziatru sem bil na fizioterapiji in izvajam vaje za skoliozo ter nosim vložek pod levo peto. Pred približno dvema tednoma me je začel boleti prsni del hrbtenice, poleg tega imam bolečino v prsnem košu (z notranje strani), na pritisk me ne boli več. Bolečina je hujša kot prej, zaboli me ob globokem vdihu(občasno me ponoči zbudi). Poleg tega mi zadnje 3 mesece “poka” v prsnici. Ko sedim ali ležim nekaj časa v določenem položaju, in se nato vzravnam, mi boleče poči v predelu prsnice.
Osebna zdravnica pravi, da je opravila vse možne preiskave in mi predpiše zgolj protibolečinska sredstva. Kot ste mi svetovali, sem že nekajkrat omenil MR, a mi ga nikoli noče predpisati. Kaj mi sedaj preostane? Ali menite, da bi lahko šlo za kaj nevarnejšega – tumor)? Star sem 25 let in aktiven športnik. Hvala za pomoč.
Lep pozdrav

Pozdravljeni,

priporočam, da se s vsemi dosedanjimi izvidi in razpoložljivimi posnetki oglasite na pregledu.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close