Najdi forum

Kalcinacija rame

Spoštovani,
v prejšnjem tednu sem bila na RTG desne v AP projekciji, in na izvidu je zapisano:
masivna kalcinacija velikosti 3×1 cm v projekciji rotatorne manšete subakromialno – izrazita kalcinirajoča tendinoza.

-Ker sem na fizioterapijo naročena v oktobru (!!?), sem se sedaj naročila na ultrazvočno punkcijo kalcinacij. Prosim vas za mnenje, ali se vam to zdi primerno, ali bi vi priporočali kaj drugega.

-Zanima me še glede bolečin zaradi kalcinacije. Prejšnji teden me je nekaj dni roka tako bolela, da z njo praktično nisem mogla nič , včeraj in danes pa je stanje precej boljše. Je možno, da bolečine prihajajo v “valovih”?

Najlepša hvala za vaše odgovore.
Lep pozdrav.

Spoštovani,

-Ker sem na fizioterapijo naročena v oktobru (!!?), sem se sedaj naročila na ultrazvočno punkcijo kalcinacij. Prosim vas za mnenje, ali se vam to zdi primerno, ali bi vi priporočali kaj drugega.
Menim, da je to dobra odločitev.

-Zanima me še glede bolečin zaradi kalcinacije. Prejšnji teden me je nekaj dni roka tako bolela, da z njo praktično nisem mogla nič , včeraj in danes pa je stanje precej boljše. Je možno, da bolečine prihajajo v “valovih”?
Da, takšne spremembe bolečine so za kalcinacije v rotatorni manšeti značilne.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close