Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Boleče levo koleno – notranja stran

Boleče levo koleno – notranja stran

Spoštovani.

Že 2 meseca me močno boli v levem kolenu na notranji strani. Težko iztegnem in pokrčim koleno, težko naredim počep, težko grem po stopnicah , hodim ne normalno.
Skratka je zelo nadležno.
Bila sem na pregledu pri ortopedu , in sumi na poškodbo / rupturo medialnega meniska.
Poslal me je na RTG in MR Kolena na napotnico.

Opravila sem RTG levega kolena : Izrazito zožena medialna sklepna špranja, skleroza na medialnem platoju tibije , naplastitve ob platoju tibije in femurja , zašiljeni interkondialrni eminenci – napredovala artroza . Femoropatelarni sklep ni spremenjen.

02.12.2019 SEM opravila MR LEVEGA KOLENA – IZVID SE PA GLASI :
V sklepu manjši izliv.
Blag degenerativni edem globokih vlaken MCL.
V ostalem je tetivno – ligamentarni aparat ohranjen.
Laterarni meniskus je primeren.
Medialni meniskus ima v predelu posteriornega roga kompleksno rupturo, horizontalno in plitvejšo poševno radialno , korpus je nekoliko degeneriran, ima v krajšem segmentu dokaj izrazito amputiran prosti rob in vertikalno rupturo preostanka , verjetno manjši “flap”, ekstrudiran ob rob femoralnega kondila.
Tibiofemoralno medialno zmerni robni osteofiti, dokaj izrazito stanjšan hrustanec obremenilnih površin centralno in anteriorno, areali subhondralnega edema na strani tibije.
Lateralno manjši robni osteofiti , je v sklepu hrustanec videti ohranjen.
V ostalem so prikazane strukture videti v mejah normalnega.

Mnenje : Zmerna artroza medialno tibiofemoralno .
Kompleksna ruptura medialnega meniskusa.
Manjši izliv.

Na kontrolo pri ortopedu , sem naročena je pa še daleč. Ali je pametno da grem prej na kontrolo ? Glede na moje težave in izvid MR.
Mi lahko malo poveste , kaj se dogaja z mojim kolenom. Kaj mi svetujete, da si vsaj malo oblažim bolečine v mojem levem kolenu .

Hvala in lep pozdrav. Ally

Spoštovani,

v izvidu navajajo okvare/obrabo sklepnega hrustanca v notranjem delu kolena in raztrganino notranjega meniskusa, ki je glede na opis, prav tako obrabna.

Zelo verjetno bo potrebno artroskopsko operativno zdravljenje. Glede na bolečine ter težave pri iztegu in krčenju kolena, priporočam čim prejšnjo obravnavo.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani, najlepša hvala Vam za odgovor.

lep pozdrav.

Ally

Prosim.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close