Najdi forum

MR kolena po poškodbi

Spoštovani, pred približno dvema mesecema sem z levo nogo zdrsnil na stopnici in v izogib padcu nekako stegnil/skočil preko štirih stopnic na podest med stopnicami z desno nogo. Pri tem je bil pristanek na desno nogo zelo trd, pri čemer je prišlo do občutne bolečine v kolenu. V petek so mi opravili magnetno resonanco desnega kolena, kjer so v izvid zapisali naslednje:

” klinični podatki: distorzija
Minimalni izliv. Nekoliko zadebeljena medialna patelarna plika. Signal izrazitega edema suprapateralnega maščevja. Primerni višina in lega patel. Primerna globina trohlee. Primerni razmerji faset patele in trohlee femurja.
Meniskusa, križna in kolateralna ligamentarna kompleksa, trtiva kvadricepsa ter ligament patele so ohranjeni. Znakov hrustančne lezije ni. Skelet ima normalen signal.
Mnenje: Izrazita iritacija suprapatelarnega maščevja. Nekoliko zadebeljena medialna patelarna plika.”

Prosil bi za obrazložitev izvida, ter mnenje, ali je mogoče, da je do tega prišlo zaradi omenjenega skoka oziroma posledično zelo trdega pristanka na desno nogo. Kakršnihkoli težav s kolenom prej nisem nikoli imel, po tem dogodku pa sem nekaj časa z veliko težavo hodil po stopnicah, počep pa sploh ni bil mogoč, zaradi bolečin pri vrhu kolena (stegenska mišica pri stiku s kolenom)

Hvala za odgovor in mnenje.

Spoštovani,

v izvidu navajajo izrazito draženje maščevja nad pogačico in nekoliko zadebeljeno notranjo obpogačično gubo sklepne ovojnice.

Direktne povezave med poškodbo in navedbami v izvidu MR ne vidim. Mogoče je, da je v ozadnju še kaj, kar na posntkih MR ni očitno. Priporočam hkratni klinični pregled in pregled posnetkov MR, s čimer se lahko z največjo verjetnostjo ugotovi, kaj vam povzroča težave.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close