Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Izpah levega kolena obrazložitev mr

Izpah levega kolena obrazložitev mr

Pozdravljeni, stara sem 26 let in sem si pred tremi tedni izpahnila koleno pri treningu med skakanjem izpadnih korakov, od takrat imam na nogi tutor longeto torej je danes tri tedne, hodim z berglami, ker sem brez njih nestabilna, na zadnjem pregledu po mr mi je doktor v travmatoloski ambulanti povedal da se on ne spozna na mr in me napotil naprej, ker pa je do naslednjega pregleda se dober teden in ker sem spet napotena v travmatolosko ambulanto in me je strah da bom spet dobila doktorja ki ne bo znal pogledati mojih izvidov, Vas lepo prosim za razlago mr, zanima me tudi če je za moje stanje potrebna operacija in če nogo res lahko razgibavam (to mi je svetoval doktor na zadnjem pregledu).
Izvid:
Klinični podatki: Distorzija
MR levega kolena
Srednje velik izliv. Izrazit lateralni nagib patele za 26°. Primerna višina patele. Primerna globina trohlee. Primerni razdalji faset patele in trohlee femurja.
TT-TG razdalja je povečana na 19mm.
Signal edema kostnine spodnjega medialnega roba patele, možna tudi abrupcija majhnega kostnega fragmenta z večjo delno rupturo medialnega retinakuluma, lahko tudi abrupcija majhnega kostnega fragmenta ob tem tudi popolna ruptura medialnega patelofemoralnega ligamenta ob femoralnem narastišču. Lateralni retinakulum je ohranjen.
Posteriorno ob PCL in robu medialnega tibialnega platoja je 1,5cm široko ovalen kostni fragment.
Meniskusa sta ohranjena.
Križna in kolateralna ligamentarna kompleksa, tetiva kvadricepsa ter ligament patele so vredu.
1cm široko področje neravnega hrustanca in korteksa ob robu obremenilne površine lateralnega femoralnega kondila. V ostalih delih je hrustanec ohranjen.
Mnenje:
Izrazit lateralni nagib patele. Ruptura MPFL.
Kontuzija kostnine medialnega roba patele po mehanizmu luksacije.
Prost fragment posteriorno ob PCL.
Hrustančni defekt stopnje 2 roba lateralnega femoralnega kondila s plitvo subhondralno impresija korteksa.
Že v naprej se vam zahvaljujem za vaš odgovor, lep pozdrav.

Pozdravljeni,

v izvidu MR navajajo spremembe, ki nastanejo po zunanjem izpahu pogačice – nagnjenost pogačice navzven, strganje notranje pogačično-stegnenične vezi, udarnino (oteklino) notranjega roba pogačice ter defekt (odsotnost) sklepnega hrustanca na zunanjem robu sprednjega končnega dela stegnenice ter kostno proto telo ob zadnji križni vezi.

Čim prej priporočam opraviti kombinirano artroskopsko in odprto (klasično) operativno zdravljenje!

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close