Najdi forum

CT levega gležnja

Pozdravljeni!
Prosim za razlago CT izvida za levi gleženj:
Stanje po odstranitvi osteohondralni leziji medialnega dela kupole talusa, artikularna površina oz. korteks v predelu je vdrt in izrazito iregularnih površin. V ostalih delih so artikularne površine tibiotalarnega sklepa še relativno ohranjene.
Blage degenerativne spremembe talokalkanearnega in talonavikularnega sklepa. Preostali intertarzalni sklepi so še v mejah normalnega.
V nivoju pod medialnim maleolom sta dva kostna fragmenta premera cca 6 mm, anteriorno ob nimaše en dodaten droben fragment.
Zmerna entezopatija Ahilove tetive ter narastisča plantarne fascije na kalkaneus.

Od leta 2009 sem že imela štiri artroskopije, napravljene so bile tudi mikrofrakture. Zadnja artroskopija je bila lansko leto decembra. Sedaj me gleženj in tudi nart pečata kot da sem se opekla z ognjem, na levi strani narta pa je vidna bulica, ki močno peče.
Lepo prosim če mi tudi svetujete za nadaljno zdravljenje, ker si težko obujem čevlje. Za odgovor se vam zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.
Elizabeta

Pozdravljeni,

v izvidu navajajo stanje po odstranitvi hrustančno-kostnega odlomka na notranjem začetnem delu skočnice (prve kosti stopala), blage obrabne spremembe sklepa med skočnico in petnico (spodnjega skočnega sklepa) ter sklepa med skočnico in navikularno kostjo. Pod notranjim gležnjem navajajo prisotnost dveh kostnih koščkov, premera 6 mm. Navajajo tudi okvaro narastišča Ahilove tetive in podplatne vezivne plošče na petnico.

Priporočam, da opravite še slikanje gležnja z magnetno resonanco (MR) (če nimate mlajših posnetkov od 6 mesecev) in da pridete nato na pregled s CT in (novimi) MR posnetki.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close