Najdi forum

Bolečine v desnem kolenu

Pozdravljeni!
V avgustu so se mi začele pojavljati bolečine v desnem kolenu. Včasih so bile tako močne da nisem morala stopiti na nogo. Naročila sem se na pregled pri zdravnici katera me je poslala na rentgen. Rekla je da so na kosteh vidne ciste in po tem me je poslala na magnetno. Na izvidu je pisalo da imam ‘neosificirajoči fibrom’.
Koleno pa me ne neha boleti. Mi lahko poveste kaj to pomeni in če je to kaj resnega?
Lp.

Pozdralvjeni,

neosifirajoči fibrom je tumor (otoček) vezivnega tkiva, ki je praviloma nerakast (benigen) in povzroča težave le z lokalno oslabitvijo kosti. Takšne tumorje se običajno le spremlja, odstranjuje pa le, če se nahajajo na mestih, kjer zaradi njihove lege grozi zlom kosti. Le zelo redko so takšni tumorji vzrok za bolečine.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close