Najdi forum

Pozdravljeni,

sem v 8.tednu in danes sem padla po stopnicah tako, da sem obe nogi spodvila pod sebe, to pomeni, da sem na zgornji stopnici imela gležnje, na spodnji pa kolena. Pes me je spotaknil.
Zdaj pa seveda rtg posnetka ne bi dovolila, me pa zanima, če si sama povijem v kis nogo in če ne želim mavca v primeru, da j noga zlomljena? Se lahko še kako zakomplicira? Mavec me skrbi zarad strdkov.
Če imam le obvezano nogo in še počakam par dni, če me bo boljšr p grem do zdravnik?
V glavem kako in kaj je glede tega, če zavrnem mavec, je lahko potem kaj hujšega kot posledic?

Pozdravljeni,

vsekakor priporočam obisk zdravnika! Nadaljnji koraki so odvisni predvsem od ugotovitev pri pregledu.

Priporočam pa, prevsem prve tri dni, pretežen počitek z višjim položajem poškodovanih spodnjih okončin od prsnega koša, hlajenje bolečin predelov z ledom preko tanke tkanine po 20 minut z urnimi presledki ter razgibavanje in obremenjevanje le do meje bolečine.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Dogovorjeno.
Čez noč sem si dala zeljni list in obvezala, se mi zdi, da je oteklina mal manjša … hodim lahko, me pa boli kar lepo.
Ko sem imela rebra zlomljena na primer, nisme dobila ničesar, seveda. Ker ni možno dobiti mavca.
Zakaj je na nogi to nujno potrebno? Če imam obvezano in upoštevam vaše nasvete.
Prosim povejte. Res si e bi rada komplicirala nosenosti z rtgjem in z mavcem, ter morebitnimi strdki.
Sedaj, če mavca nimam, za strdke ni variante?

nova
Uredništvo priporoča

Najprej je potrebno vsekakor ugotoviti, kakšna je poškodba. Zdravljenje z mavcem se uporabi le tedaj, ko je to zaradi vrste poškodbe potrebno.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Vredu. Samo slikat me skrbi, ker sem nosela v 8.tednu. Še obstaja kak drug način ugotovitve poškodbe?

Da, klinični pregled, ultrazvočni pregled in slikanje z magnetno resonanco.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala bogu!

Če je potreben mavec, se lahko kako izognem temu?

Da, obstajajo tudi drugi načini zdravljenja, vendar je potrebno najprej ugotoviti kaj in koliko ste si poškodovala.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala … Lahko pridem v sredo k vam ? Lahko sploh pocaka. Tako dolgo?

Super. Torej v vsakem primeru, če odklonil mavec, lahko se posluhom tudi česa drugega, je tako?
Za stroške ni nevarnosti, če nimam marca?

Nekje sem.zasledila,da lahko pride tudi do gmotnega vnetja. Kaj to se potem samo z operacijo zdravi?

Lahko pridete. Sem vam že odgovoril na vaš mail. (Pravkar sem videl, da ste prihod že potrdila.) O možnostih zdravljenja in o mogočih zapletih se bova pogovorila na pregledu, potem ko bom ugotovil, kakšne poškodbe imate.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za odgovor. Podplutbo imam. Oteceno je manj. Osebna dr meni, da gre za zvin … veliko razmigavam, tudi hodim rahlo .. kaj do strdka lahko kljub temu pride, ce ni imobiliziran ud?

Bova videla jutri. Vsaka poškodba nekoliko poveča tveganje za krvne strdke, vendar je verjetnost nastanka brez imobilizacije res zelo majhna.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close