Najdi forum

Poškodba prsta

Prosim za nasvet

STATUS: vretenasta zadebelitev z oteklino in omejeno gibljivostjo v PIP sklepu,lateralna liagmenta in volarna plošča izgeldata čvrsti, ekstenzija je popolna , aktivno flektira približno 45 stop.
Rtg.: abrupcija v sklepu
Terapija: imobiliziramo s trakci.

1.Oteklino prsta imam že kakšen teden in me zanima kako dolgo traja oteklina in da bom lahko prst spet upogibal do 90 stopinj?
2.Kontrolo imam v začetku septembra in me zanima kako poteka nadaljno zdravljenje?

Pozdravljeni,

1.Oteklino prsta imam že kakšen teden in me zanima kako dolgo traja oteklina in da bom lahko prst spet upogibal do 90 stopinj? Oboje 3 do 6 tednov.

2.Kontrolo imam v začetku septembra in me zanima kako poteka nadaljno zdravljenje? Zelo verjetno boste na kontrolnem pregledu rentgensko slikani ter nato zelo verjetno napoten na fizioterpijo ali delovno terapijo. Prst boste predvidoma lahko polno obremenil v 3 mesecih po poškodbi +- 1 mesec.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Zahvaljujem se vam za odgovor.
Precital sem na google-u, da to pomeni odlomljen delcek kosti na. Zato ce vas lahko vprasam se, ce je potreba tudi da se delcki morajo odstranit ce ni gibljivosti nato in se ne zarastejo pravilno?

Na pregledu so mi dejali,da lahko gibam 40 stop do iztegnitve prsta katera sta imobilizirana, zato me zanima ce lahko tudi dam trakca kdaj dol in razgibavam prst?

Hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Prosim. Običajno takšni kostni delčki ne povzročajo težav in je operativno zdravljenje (odstranitev) potrebno(a) le izjemoma. Dokler vam trakov ne odstrani lečeči zdravnik, samostojno odstranjevanje odsvetujem. Sosedni prst, na katerega je poškodovani prst pritrjen, služi namreč kot opora in omejuje prekomerne gibe.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close