Najdi forum

Po artrodezi desnega gležnja

Spoštovani.

27.03. sem imela artroskopsko artrodezo desnega gležnja. Dobila dokolensko longeto + bergle
6 tednov sem imela dokolensko longeto, 11 tednov po operaciji, sem bila napotena v zdravilišče ( 14 dni) . Iz šmarjeških sem prišla 10.07. 2019

15.07. sem imela drugi pregled pri mojem ortopedu kirurgu , bolečine v sprednjem delu gležnja , ki so bile prej, so sedaj izginile. Problem, pa je , da se izrazite bolečine in otekanje pojavljajo v zadnjem notranjem delu ( v predelu ahilove tetive )

Rtg posnetek je pokazal, zaraščen ATC SKLEP . vijaki so brez omajanja ( v priponki vam pošiljam 2 rtg sliki moji . )

Sedaj bi vas pa prosila za mnenje kako naprej . še vedno imam izrazite bolečine predvsem v zadnjem notranjem delu , v področju ahilove tetive . Ta predel je tudi zadebeljen .
Pri hoji tudi zelo spet šepam.

Doma izvajam, naučene vaje iz zdravilišča, hodim plavat, vozim tudi sobno kolo , hodim tudi na limfno drenažo desne noge, predel ki me boli tudi masiram z Voltarenom 2x na dan. Krajša hojo tudi prakticiram. Nosim tudi tako ortozo za gleženj / ahilovo tetivo , ki ima v zadnjem predelu pri ahilovi tetivi silikonske blazinice. .

Pri počivanju pa je noga višje od srca, je podložena, pa tudi hladim z ledom.

Nevem, kaj bi to lahko bilo narobe, so res težave. Proti bolečinam pa tudi jemljem .

Če ne delam suhih vaj ( sem se jih naučila v šmarjeških ) je predel v gležnju dobesedno trd.
Sploh vsako jutro moram prvo malo razmigat stopalo, da sploh lahko začnem hodit.

Pošiljam vam pa tudi v priponki sliko mojega gležnja, kjer sem tudi označila, s krogom in puščico, kjer sta boleča predela.

Sem pa naročena tudi na fizioterapijo na polikliniki, začnem 05.09.

Ponovno kontrolo pri ortopedu imam pa tud na polikliniki 01.10. 2019.

Lepo Vas pozdravljam in se Vam zahvaljujem za odgovor.

LP Alenka ( 38 let )

Vaš link
Vaš link

Vaš link

Spoštovani,

operacija je bila izvedena zelo dobro. Tudi rezultat zdravljenja (sklepam predvsem na osnovi poslanih rentgenskih slik) gre v pravo smer. Pričakujem, da bodo bolečine spotano izzvenele. Najverjetneje so posledica lokalnega obolenja, ki ga sproži dlje časa trajajoče omejeno obremenjevanje operirane okončine (kompleksni regionalni bolečinski sindrom ali Sudeckova bolezen).

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close