Najdi forum

zlom lateralnega maleola

Pozdravljeni,

Pred enim tednom sem si zlomila gleženj. Zlom lateralnega maleola, ker na urgenci nisem dobila nobenih informacij. Prosim če mi vi lahko razložite.
Na izvidu je napisano: Levi gleženj je otečen na latelarnim maleolom. Gibljivost v gležnju je zaradi bolečine omejena na polovico, boleč je na predelu lateralnega maleola. Talofibularni ligament je boleč na nateg . Pritisk na deltoidni ligament je neboleč. Poklep glavice fibule in baze 5. stopalnice sta neboleča. S prsti giba, Nc izpado v nima.

Zanima me koliko časa bo potreben mavec? Noga mi ne zateka, zateče samo, ko vstanem in prsti mi pomodrijo. Ko se uležem izgine zateklina. Bolečin nimam.
Koliko časa bom na bolniški?

hvala

Lep pozdrav.

Pozdravljeni,

imobilizacija (longeta, mavec ali opronica) predvidoma skupaj 6 tednov, vsaj toliko časa tudi uporaba bergel. Predvidena bolniška odsotnost je odvisna predvsem od vrste dela, ki ga opravljate. Običajno traja 3 do 6 mesecev.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

Vceraj sem imela pregled. Zlom se lepo celi.
Dobila nov dokolenski hodilni mavec. Z obremenjevanjem naj bi zacela cez en teden. Me pa zanima ali ni prehitro glede na to, da bo naslednji teden komaj 2 tedna od zloma?

Hvala

Lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

odlično. Priporočam zgoraj napisan standardni način zdravljenja.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Potem pocakam na 3 teden? Niti mi niso povedali kako naj zacnem? Z berglami ali brez

Hvala
Lp

Potem pocakam na 3 teden? Niti mi niso povedali kako naj zacnem? Z berglami ali brez

Hvala
Lp

Potem je boljse da zacnem z obremenjevanjem noge v tretjem tednu? Niti mi niso povedali kako stopat na nogo.
Vceraj se mi je spodmaknila bergla in sem z nogo trescila ob tla.
Sicer sem se ujela.
Danes se malo cutim bolecino v gleznju. Kontrolo imam sele 8.8
In hodilni mavec mi je spet prevelik. Je smiselno it spet nazaj po novega?

Hvala

Da, z obremenjevanjem priporočam počakati do preteka tretjega tedna od poškodbe. Priporočam tudi, da se za prikaz pravilne hoje z bergalmi obrnete na fizioterapevta – pri nas je to doc. dr. Renata Vauhnik, dipl. fth. – 041 753 913 ali [email protected].

Glede na nenadno obremenitev poškodovane okončine in glede na ohlapnost mavca, priporočam prečasno kontrolo.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Bolecine ne cutim vec. Verjetno ne rabim it slikat se enkrat?

Če so res povsem izginile, ne.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

Od zloma je 6 tednov. Brez mavca sem ze dva tedna in imam bolecine v predelu narta in krče v mečih. Pojavljajo se ponoci ali pa ce grem na krajsi sprehod z berglami.
Noge ne polozim cele na tla in niti ne z celo tezo.

Pregled imam sele naslednji teden.
So te bolecine normalne?

Hvala za odgovor.
Lp

Pozdravljeni,

glede na to, da noge še ne obremenjujete normalno, je to pričakovano.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Kdaj pa lahko stopim na nogo s polno tezo?

Pozdravljeni,

če je zlom na rentgenskih posnetkih zaceljen, za to ni več ovir.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljen,

koncala sem 20 terapij na Soči in testiranje moči gležnja ( izokinetično dinamometrijo). Na izvidu pise blaga oslabelost plantarnih fleksorjev levega gleznja. Varnost vključevanja v športno aktivnost zelo vprasljiva.
Hodim normalno. S tekom sem poskusila ampak se še vedno čuti razlika.
Zjutraj je glezenj se vedno trd in bolec ali pa ce dlje casa sedim ali lezim.

Zanima me kaj pomeni izvid? In kdaj bom lahko spet normalno tekla?
Ker je ze pol leta po poškodbi.

Hvala za odgovor

Lp

Pozdravljen,

koncala sem 20 terapij na Soči in testiranje moči gležnja ( izokinetično dinamometrijo). Na izvidu pise blaga oslabelost plantarnih fleksorjev levega gleznja. Varnost vključevanja v športno aktivnost zelo vprasljiva.
Hodim normalno. S tekom sem poskusila ampak se še vedno čuti razlika.
Zjutraj je glezenj se vedno trd in bolec ce nekaj casa sedim ali pa lezim.

Zanima me kaj pomeni izvid in kdaj bom lahko zacela nazaj z tekom?

Hvala za odgovor

Lp

Pozdravljeni,

“blaga oslabelost” je le groba ocena. Priporočam, da se z rezultati izokinetičnih meritev oglasite pri našem kineziologu (Nal Dobnikar, dipl. fth., [email protected]), ki vas bo glede na rezultate ustrezno mišično rehabilitiral. Prehod na športne obremenitve, tudi tek, priporočam šele, ko boste mišice povsem rehabilitirala.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close