Najdi forum

Mnenje – desna rama

Pozdravljeni.
Pred dvema mesecema so se mi začele pojavljati čudne bolečine v desni rami. Tudi po notranji strani roke skoraj do komolca in proti pazduhi. Naenkrat sem imela občutek, da je vsega nekaj preveč okrog pazduhe. Čez par dni sem ugotovila, da imam tudi ramo obrnjeno navznoter in precej povešeno. Šla sem na rtg slikanje, kjer so napisali, da je sklep normalen, da pa so kalcinacije v ramenu. Aja, pozabila sem povedati, da v rami tudi poka in kot da bi se nekaj premikalo in škrtalo, ko premikam roko. Nato sem bila še na ultrazvoku. Izvid je tak: V MT spoju m. subscapularis je v zgornjih plasteh kite gape, ki zavzema dobro polovico debeline kite in je velik cca 0,44 x 0,23 x 1,63 x 0,38 cm. V osrednjem delu kite m. supraspinatus je mehka kalcinacija velikosti cca. 0,83 x 0,6 cm. Mnenje: Delna ruptura kite oz. MT spoja m. subscapularis in kalcinacije v kiti m. subscapularis desno .

Sedaj po dveh mesecih nimam več bolečin, ostaja pa ves čas neprijeten občutek od rame do pazduhe zaradi oblačil na sprednji strani in čez dan se mi zdi kot da mi notranja stran roke malo zateče. Ves čas imam občutek da me nekaj veže in tišči. Verjetno zaradi drugačnega položaja rame.
Ker pa sem jaz bolj panične vrste, ves čas razmišljam, da je z mano še kaj drugega narobe (ker gre ravno za del okrog pazduhe in prsi, se bojim, da je kaj drugega (rak….). Čeprav vem, da rak naj ne bi bolel, … Povem lahko še, da ko mirujem je vse ok. Tudi ponoči. Ko pa roko premikam, čutim, da je okrog pazduhe nekaj drugače kot na drugi strani.

Moje vprašanje je ali je lahko natrgana kita lahko vzrok, da se je rama povesila in obrnila bolj navznoter in naprej? Ali je mogoče kakšna možnost, da se rama kako povrne v prvotni položaj ali pa se pač moram sprijazniti s tem kar kakor je.

Izvide moram nesti tudi k osebni zdravnici, vendar kakor jo poznam, bo rekla da to ni nič. Mene pa moti, zato bi rada še vaše mnenje. Pa tudi o tem, ali so moji strahovi o drugih boleznih pretirani in je lahko za vse skupaj kriva rama.
Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni,

rama je lahko odgovorna za večji del težav, ki jih navajate. Priporočam, da opravite še MR artrografijo desnega ramena (slikanje ramena z magnetno resonanco s predhodno vbrizganim kontrastom vanjo) ter da pridete nato na pregled s posnetki. Priporočam tudi, da se z izbranim osebnim zdravnikom pogovorite tudi o možnosti, da vsaj del težav izvira tudi iz vratne hrbtenice.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.
Delam na delovnem mestu kjer se dviguje mlo tezje skatle in se veliko uporabljajo gibi roke, lopatice, rame itd.
Na zacetku me je bolelo v lopatici in sem pomislil da je zaradi precej premikanja roke, rame. Nasledni dan sem dvignil eno skatlo, ampak po tem so se bolecine povečale. Za par dni mi he začelo pokati tudi v kljucnici in sicer v predelu sticisča kljucnice in prsnice. En dan sem pocival. Bolecine v lopatici so manjse vendar pokanje v kljucnici so se vedno enake. Ko ne premikam roke je samo majhna bolecina v lopatici. Ko pa poskusim dvig nad glavo ali pa vecji zasuk roke, rame se pojavi pokanje v kljucnici.
Ali je lahko kaj hujsega?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

glede na navedeno, sta zelo verjetno vzrok težavam sklep med ključnico in prsnico ter sklep med ključnico in izrastkom lopatice akromionom.

Vse skupaj običajno ni nevarno, lahko pa je precej moteče. Pripročam, da pridete na (klinični) pregled, v okviru katerega lahko opravimo tudi ultrazvočni pregled.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.
Hvala za hiter odgovor. Pozabil sm se povedati da sem imel isto kljucnico zlomljeno. Nevem ce je mozno da bi to vplivalo na poskodbo ali ne.
Povedal bi se da me hrbet oz. lopatico nenehno zateguje.
Vprasal bi koliko casa je v trenutnem stanju cakalna doba ter koliko stane prvi pregled ?

Pozdravljeni,

prosim.

Zlom ključnice v preteklosti, je lahko vzrok za težave v obeh zgoraj omenjenih sklepih, saj se po zlomu lahko spremenijo medsebojni odnosi med kostmi.

Glede na zlom v preteklosti, priporočam PRED pregledom opraviti primerjalno rentgensko slikanje obeh ključnic.

Čakalna doba za pregled v Ljubljani je običajno do 4 dni, v Mariboru do 7 dni. Cena prvega pregleda, ki po potrebi vsebuje tudi ultrazvočni pregled in traja 30 minut, je 120 EUR.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.

Sedaj sem pogledal striri izvid in sem ugotovil da sem zlomljeno LEVO kljucnico in ne desno. Se opravicujem za nevšečnosti.

Torej je potem spet najboljše opraviti pregled pri Vas in mogoce tudi ultrazvocni ptegled ?

Pozdravljeni,

vseeno priporočam pred pregledom opraviti rentgensko slikanje.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,
Zanima me vaše mnenje glede resnosti poškodbe in vaše priporočilo?
Poškodba je nastala pri plavanju kravla ,saj sem spreminjal tehniko plavanja.
Slika RTG je pokazala sledeče:
Humeroskapularna osteoartoza.
Iztopajoča redukcija sklepnega prostora, sklepni ploskvi sklerozirani, obrobno manjše kostne naplastitve predvsem ob glenoidu skapule.
Brez kalcinacij v mehkotkivnih strukturah.
Akromioklavikularno primerno.
Skelet ramenskega obroča primeren.
Predvsem me zanima kako sanirati nastalo poškodbo?
Hvala in prijazen pozdrav,
Marko

Pozdravljeni,

v izvidu rentgenskega slikanja so navedli obrabo ramenskega sklepa.

Priporočam, da opravite MR artrografijo bolečega ramena (slikanje ramena z magnetno resonanco s predhodno vbrizganim kontrastom vanj), nato pa, da pridete na pregled s posnetki ter izvidom.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close