Najdi forum

lateralizirana pogačica

Spoštovani,

Pred leti sem bila pri vas na pregledu zaradi izpaha kolena. Takrat ste mi rekli, da naj krepim kvadriceps predvsem vastus medialis. Stanje se je izboljšalo. Pred enim letom pa sem si poškodovala drugo koleno in sicer, ko sem se počepnila mi je v kolenu počilo potem pa mi je pogačica »poskakovala« po sklepu. Do izpaha ni prišlo. Po Par dnevnem ležanju je oteklina izginila zato sem začela stimulirati. Stanje se je izboljšalo, ampak, ker sem pretiravala s stimuliranjem sem si najbrž »preterala« mišico – tako mi je rekla fizioterapevtka. Takrat mi je koleno spet malo zateklo zato sem se odločila, da ne bom več sama nič delala doma in se odločila iti k fizioterapevtki. Po kakšnem mesecu vaj pri fizioterapevtki se je stanje izboljšalo, vseeno pa mi je priporočila pregled pri ortopedinji. Pri pregledu mi je ortopedinja rekla, da imam lateralizirani pogačici ter mi je dala ista navodila kot vi. Rekla mi je, da slikanje ne bo potrebno prav tako je rekla, da operacije ne potrebujem.

Sedaj sama doma pridno telovadim že 1 mesec in se mi res zdi, da se stanje počasi izboljšuje. Prej sem recimo po parih korakih imela občutek zatikanja v kolenu sedaj pa je to izginilo. Še vedno pa se mi včasih ob hoji ali pa če recimo dolgo sedim pa potem nogo iztegnem pojavi »škrtanje« – na zunanji strani spodaj pod pogačico občutim nekak občutek drobljenja, drgnjenja. Občutek je malo čuden ampak ni boleč pa tudi traja malo časa potem pa izgine in je spet vse okej.

Vem, da brez pregleda težko rečete karkoli, ampak mi to vseeno ne, da miru, ker na internetu berem vse mogoče pa me je potem samo strah. Mislite, da do tega prihaja zaradi premaknjene pogačice? Prav tako, me zanima, če ste mnenja, da se da to odpraviti s telovadbo, brez operativnih posegov?

Hvala za vaš morebiten odgovor.

Spoštovani,

vsekakor priporočam, da opravite slikanje na zadnje poškodovanega kolena z magnetno resonanco in da pridete nato s posnetki na pregled. Občutek drgnjenja je zelo verjetno posledica okvarjenega ali poškodovanega sklepnega hrustanca v sprednjem delu kolena.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,

hvala za tako hiter odgovor. Vsekakor bom šla na magnetno resonanco.

Zanima me še edino, če se je pri vas v Mariboru na Lavričevi ulici, možno naročiti na samoplačniški pregled?

Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

prosim.

Velja.

Na pregled v moji ambulanti v Mariboru (Arthron Maribor, Lavričeva 1a, 3. nadstropje) se lahko naročite pri tajnici – 041 654 330 ali [email protected].

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close