Najdi forum

Pozdravljeni,
že od poletja, se pravi cca 7 mesecev imam nenehne težave z desno ramo. Ponoči ne morem spati, saj me nenormalno boli in se zato zbujam, če slučajno spim na desni strani. Tudi, če spim kako drugače, čutim bolečino v desni rami. Bila sem pri zdravniku, ko nekega dne nisem več mogla roke sploh premakniti. mogoče samo za nekaj centimetrov v eno smer, ali pa sploh ne. Dobila sem analgin, ki ni pomagal popolnoma nič. Takrat sem bila na bolniški in res nisem roke nič obremenjevala, pa se mi zdi, da se je po skoraj 14 dneh umirilo (boleti me nikoli ni nehalo), a se so se močnejše bolečine v zelo kratkem času vrnile, sedaj pa me boli že nekaj mesecev vsak dan. Včasih se mi zdi, da imam mravljince v rokah, nisem čisto prepričaha točno v katerem delu, saj imam z mravljinci težave tudi drugje po telesu. Zelo redko me mravljinči tudi po glavi, zelo pogosto po nogah, v prstih na nogah, tudi na rokah itd. Manj pogosto v rokah in zelo pogosto v nogah imam včasih grozne bolečine (cukanje, tiščanje), zato težko stopam na obolelo nogo. Pomaga samo počitek in čisto mirno ležanje nekje na toplem.
Na UZ rame sem že bila cca 4 leta nazaj, ko sem že imela težave a ne tako zelo hude, pa ni pokazalo nič posebnega. Tudi izvid je bil zelo kratek, v enem stavku je bilo spisano, da je vse vredu, zato sklepam, da je res bilo. Ampak takšne težave z ramo kot jih imam zdaj niso več normalne. Desne roke ne morem več normalno prestaviti ob trebuhu v levo stran proti levi roki, ali nazaj ob hrbtu v levo stran, ves čas desno ramo držim nekoliko navzgor. Šele maja sem naročena pri fizioterapevtu, pa mislim, da je do takrat lahko že veliko huje. Imam tudi celiakijo (ugotovljena pri 6 letih), omenjam pa zato, ker vem, da je ogromno stvari lahko povezanih z njo. Pozabila sem še omeniti, da imam sedaj 22 let, če je to morda pomembno.

Pozdravljeni,

težave, ki jih navajate, lahko izvirajo iz ramena, lahko pa tudi iz vratne hrbtenice. Priporočam najprej opraviti klinični pregled, nato pa usmerjene preiskave oziroma slikanja – najverjetneje slikanje z MR (magnetno resonanco) in EMG (elektromiografsko) preiskavo.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close