Najdi forum

Težave z levim kolenom

Spoštovani
Težavam z mojim kolenom ni videti konca. Lansko leto sem imela rekonstrukcijo MPFL. Vendar koleno ni v redu. Kljub številnim fth je koleno boleče, hoja mi povzroča grozne bolečine in zato sem obiskala ortopeda. Koleno mi je slikal in sedaj bi prosila kakšno je stanje tega kolena.
Status: palpatorna boleča manipulacija pogačice. Aprehension test za pogačico negativen. Tipa se sama vez. Gibljivost kolena od 0 do 100 stopinj, pri tem tipne krepitacije anteriorno.
Dosegla sem že 120 stopinj. Po zadnjem padcu pred parimi dnevi je stanje obupno.
Rtg:vidna je skleroza ter zozena medialna sklepna spranja. Tudi skleroza na pateli z nekaj preostritvami.
Dobila sem blokado kenalog in xilocain.
Svetuje mi mr kolena nato pregled pri njemu.
Zanima me kaj ta izvid pomeni in kaj sledi
Lepo prosim za vaše mnenje in odgovor.
Že vnaprej se vam zahvaljujem
Lepo Vas pozdravljam

Spoštovani,

slikanje z MR vsekakor priporočam opraviti, saj bo to zelo verjetno razjasnilo vzrok za sedanje bolečine. Rentgensko slikanje je sicer pokazalo posredne znake obrabnega dogajanja v notranjem in sprednjem delu kolena.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spostovani
Hvala Vam za odgovor.
Kaj priporočate od fth da delam do mri? Koleno me boli, Kleca mi že na vsake par korakov. Ne vem kaj naj sploh še delam da bi bile bolečine manjše. Omenjal je zamenjavo kolena, seveda je odvisno od mr izvida. Ali priporočate plavanje in sobno kolo. Po poklicu sem prodajalka. Ortoped mi je že pred operacijo priporočil naj se izogibam nošenju težkih stvari. Dolgotrajni hoji in stoji ter sedenju z nogo na tleh. Čutim mravljincenost v kolenu in do gležnja in prstov na levi nogi.
Prosim za Vaše mnenje in odgovor.
Že vnaprej se Vam zahvaljujem.
Lepo Vas pozdravljam.

Spoštovani,

priporočam predvsem izvajanje izometričnih vaj za krepitev stegenskih mišic v iztegnjenem položaju kolena. Poskusite lahko tudi z ekscentričnimi vajami, vendar le, če pri tem ne boste čutila bolečin.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani
Hvala Vam še enkrat za Vašo pomoč in odgovore.
Lepo Vas pozdravljam

Prosim.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close