Najdi forum

hialuronska kislina – koleno

Spoštovani.
Lani septembra sem si poškodovala koleno, kjer sem imel poškodbo hrustanca II. do III. stopnje. Opravila sem dve seriji fizioterapij, vendar težave z hrustancem ostajajo enake, noga tudi še ni gibljiva, pri hoji še vedno šepam – delam polovični delovni čas 4. ure.
Svetovano mi je bilo, da bi poskusila z injekcijami hialuronske kisline.

O samih injekcijah sem se že nekoliko pozanimala, imam pa še vprašanje.
Ali je v času aplikacij teh injekcij potreben bolniški stalež in če, koliko časa,..
.. in ali se lahko koleno po injekciji normalno obremenjuje – mislim običajne dnevne aktivnosti ali je potrebno biti pri hoji posebej previden.

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani,

po prejeti injekciji hialuronske kisline lahko normalno hodite, priporočam pa 2 dni po prejetju izogibanje dolgotrajni hoji in stoji ter velikim in sunkovitim obremenitvam.

Pred prejetje injekcij hialuronske kisline priporočam tudi razmislek o prejetju 1 do 3 injekcij plazme bogate s trombociti, ki imajo močnejši protivnetni učinek (večje zmanjšanje bolečin in otekanja).

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close