Najdi forum

Spoštovani dr. Pilih…bil sem operiran v MB decembra leta 1995 – rekonstrukcija sprednje križne vezi…po operaciji sem imel velike probleme ( pogačica je ostala kak cm nižje ) po treh letih mi je uspelo koleno razmigat, potem sem teh 23 let desno nogo “šparal”, pomeni, odrekel sem se vsem športom, obremenjujočim za koleno, veliko sem pa kolesaril…vseeno je moje delo tako, da koleno kar obremenjujem, vendar pazim nanjo, nikoli iz počepa ne vstanem na poškodovano nogo, vedno na levo , v decembru 2018 mi je vseeno pri vstajanju iz čepečega položaja vedno preskakovalo zadaj v kolenu, a sem nogo vedno počasi iztegoval, tako, da bolečin ni bilo, le pok…par dni pred novim letom pa mi je kljub temu močno počilo, preskočilo ( kot da bi iztegnjen palec premikal levo desno in občutil tetivo na sklepu palca, podoben preskok je bil v kolenu ) in od takrat čutim bolečine…par dni nisem mogel kolena stegniti in skrčiti brez bolečin, potem sem dnevno na trenažerju kolesaril po kako uro, brez obremenitve in sedaj hodim normalno, tudi stegnem koleno in skrčim, a v obeh skrajnih položajih čutim napetost oz. nelagodno bolečino, ki pa ni huda… no, šel sem k osebnemu zdravniku , ki mi je napisal napotnico in sem naročen 19.2. pri dr. Kozic-u na travmatologiji…želel sem do vas, a vidim, da niste več v UKC-ju…prilagam MR kolena iz aprila letos…kako bi bilo vaše mnenje, verjetno bo treba opraviti ponovno MR, da se vidi, kaj se je zgodilo…bi pa prosil, če mi poveste, ali lahko do pregleda v bolnici uporabljam kolo na trenažerju, da si ne bi koleno oz hrustanec še bolj poškodoval s tem, ker verjetno je kaka dodatna poškodba meniskusa. Me pa ob kolesarjenju na trenažerju koleno ne boli, če dam roko nanj, tudi ne čutim kakih preskokov ali “šrotanja” v kolenu…v bolniško žal ne morem, ker sem s.p.-jevec, delam sam in sem pogodbeno vezan, zato me je kar malo strah, kako bo, če bo potrebna kak artroskopija … hvala vnaprej za vsak odgovor.

Primož
[img]http://shrani.si/f/40/G/3ZNacEdW/mr-kolena.jpg[/img]

Spoštovani,

zelo verjetno je prišlo do dodatnega raztrganja, morebiti tudi do vkleščenja, že prej strganih mensikusov. Odločitev o novem slikanju z MR oziroma o morebitni operaciji je odvisna predvsem od ugotovitev pri kliničnem pregledu kolena.

Če na kolesarskem trenažerju ne občutite bolečine ali preskokov, si dodatne škode zanesljivo ne povzročate!

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdraljeni.
Pred 2 mesecema in pol mi je padla drva na kost na nogi, tista ki poteka na sredini od kolena navzdol. Od takrat imam.bolece na otip in tudi tam.imam se vedno cist mal modrice. Je to ok?

nova
Uredništvo priporoča

Najlepša hvala za hiter odgovor…

Pozdravljeni,

to ni v redu.

Priporočam, da opravite rentgensko slikanje poškodovanega dela goleni v dveh standardnih projekcijah (AP in stransko), še boljše v štirih (dodatno še dve polstranski) in da pridete nato na pregled, v okviru katerega bom golen pregledal klinično in uktrazvočno.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za odgovor. A bi lahko slo tudi za kak strdek?
Ali na kaj sumite? Udarec ne more tako dolgo bolet?

Prosim.

Da, zelo verjetno gre za krvni strdek v podkožju (ne v žili!). To ni nevarno stanje. Je pa mogoče, da bo potrebno operativno zdravljenje.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za odgovor. Modrice skoraj vec ni, zelo malo na otip boli.
Kaj pa ce se ne zdravi to in se pusti?

Prosim. Lahko tudi pustite. Če vas bo motilo kasneje, lahko pridete na pregled takrat.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala. Torej nevarno pa vsekakor ni, ce me res malo boli na otip in je rahla modrica, rjava barva no ..

Prosim. Ne, nevarno ni. Priporočam pa, da poškodovano področje opazujete ter da v primeru naraščanja otekline, rdečine ali bolečin obiščete zdravnika.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close