Najdi forum

Strgana tetiva na narastišču

Pozdravljeni!

Po okrevanju po zlomu komolca sem bila v bolnišnico naročena na odstranitev osteosintetskega materiala iz komolca. Pri odstranitvi žice je zdravnica preverila tudi gibljivost komolca, pri tem pa je prišlo do raztrganja tetive tricepsa.

Moje zdravljanje je s tem podaljšano za nekaj časa, roka pa verjetno ne bo nikoli več enaka. Naslednja vprašanja mi ne dajo miru, zato se obračam na vas:
– je testiranje gibljivosti komolca standardna dejavnost pri odstranitvi OSM iz komolca?
– ali je pogosta tudi tovrstna poškodba?
– ali bi zdravnica morala (glede na prejšnje izvide) ravnati bolj previdno in je torej moje trenutno stanje posledica “njene napake”?

Hvala in lp,

Anita

Pozdravljeni,

– je testiranje gibljivosti komolca standardna dejavnost pri odstranitvi OSM iz komolca? Da. Pogosto se po OSM v predelu sklepov, še posebej če so ti slabo gibljivi, poskuša sklep s silo razgibati, ko je bolnik še v anesteziji (manipulacija sklepa). Tako se lahko gibljivost pogosto pomembno izboljša.
– ali je pogosta tudi tovrstna poškodba? Ne, se pa lahko pripeti, enako velja za kito štiriglave stegenske mišice pri manipulaciji kolena.
– ali bi zdravnica morala (glede na prejšnje izvide) ravnati bolj previdno in je torej moje trenutno stanje posledica “njene napake”? Mislim, da ravnanje ni bilo napačno. Če želiš izboljšati gibljivost, moraš v takšnih primerih uporabiti veliko silo, saj sicer ne pridobiš gibljivosti. Prepričan sem, da je ravnala z najboljšimi nameni.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close