Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe poškodba gležnja pri 15 letni športnici

poškodba gležnja pri 15 letni športnici

Pozdravljeni, v začetku oktobra si je hčerka, ki sicer aktivno trenira plavanje, pri uri športne vzgoje ob padcu zvila gleženj. Popoldan tistega dne sem jo peljala k zdravniku, ki je ugotovil zvin gležnja, nogo povil in svetoval, naj hči noge nekaj dni ne obremenjuje. Na slikanje je niso napotili. Opravičilo za športno vzgojo je dobila za 14 dni, po tem naj bi nogo lahko obremenila normalno. Seveda je po 14 dneh ponovno začela trenirati in telovaditi v šoli, a jo je noga še vedno precej bolela in ji otekala. Mesec in pol po poškodbi sva bili pri travmatologu, ki je opravil rentgensko slikanje in ugotovil, da ni znakov za poškodbo skeleta. Svetoval je razgibavanje in izogibanje večjim obremenitvam ter kontrolni pregled čez 3 tedne. Po nasvetu osebne zdravnice sem hčerko teden dni po tem peljala na Uz pregled. Tam so ugotovili naslednje: stanje po frakturi baze 5. metatarzalne kosti; stanje po frakturi glavice fibule; stanje po delnem natrganju ATF ligamenta. Svetovali so nam predčasno travmatološko kontrolo. Torej sva šli na kirurško nujno pomoč, kjer so spet opravili rentgensko slikanje in na rentgenu morda videli minimalno fisuro na vršičku baze V.stopalnice. Nogo so spet povili, odsvetovali obremenitev ter nas naročili na kontrolo čez 3 tedne. Torej, zdaj sva opravili ta kontrolni pregled, na katerem so spet slikali nogo in spet nič kaj dosti videli ter naju napotili na MR gležnja, ki pa bo šele konec februarja. To bo 4 mesece in pol po poškodbi. Hčerki sicer nogo vsak dan povijem, celo bergle ima za v šolo, da je ne obremenjuje preveč, a noga ji še vedno oteka in jo zelo boli.
Zanima me, kako se to lahko zaključi oziroma, kakšne posledice lahko po taki, tako rekoč nezdravljeni poškodbi pričakujem. Hči šepa, noge ne more normalno uporabljati, saj jo boli.Kako dolgo se taka poškodba zdravi? V enem od vaših odgovorov sem zasledila, da lahko 3 tedne do 3 mesece. Oboje je že skoraj mimo, noga pa je taka, kot prvi dan po poškodbi. Sprva me je skrbelo, kdaj bo spet lahko trenirala plavanje, zdaj pa me bolj skrbi, kdaj bo lahko normalno hodila in uporabljala nogo. Kaj sledi? Po mr mislim. Verjetno se bo stvar do takrat že zacelila, tako ali drugače. Kaj če se bo drugače? Bo imela trajne posledice?
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

priporočam, da čimprej opravite slikanje z magnento resonanco. Čakalne dobe za tovrstna slikanja na napotnico so se zelo skrajšale – na 1 do 2 tedna. Povprašajte v MDT&T v Mariboru, v Digitalni slikovni diagnostiki na Ptuju, v SB Izola in v Medilabu v Ljubljani.

Na osnovi opravljenega slikanja z magnetno resonanco in pregleda gležnja vam bom lahko dogovoril na vsa zastavljena vprašanja.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni, MR gležnja sva opravili kar pri vas. Izvid vam prilagam in vas lepo prosim, če mi ga lahko pojasnite ter svetujete. Hvala.[img]file:///C:/Users/Sanja/Desktop/Sanja%20izvidi/50127138_385839475558691_8973585977394069504_n.jpg[/img][img]file:///C:/Users/Sanja/Desktop/izvid%20mr.jpg[/img]

Pozdravljeni,

izvida ne morem odpreti.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close