Najdi forum

Spostovani..prosim za razlago izvida. V avgustu sem padla in močno udarila s kolenom ob skalo…ves cas sem zelo sportno aktivna. Stara sem 41 let. Ze nekaj mesecev pocivam..saj imam v kolenu bolecine..zgolj 6 km sprehod mi povzroci bolecine in oteklino. Se posebej je boleca hoja po hribu navzdol..stopnice..dalj casa trajajoča vožnja itd.. Delam vaje za krepitev mišic. Zanima me kakšne športne aktivnosti pridejo v poštev…ne bi pa si rada škodila. To je moj izvid.
Majhen izliv. Tanka medialna pateralna plika. Delna ruptura PCL. ACL je ohranjen. Meniskusa ohranjena. Blaga distenzija MCL proksimalno. Tanka plast tekočine ob proksimalni mišici popliteus. 1 cm širok defekt hrustanca medialne fasete trohlee femurja sega do kosti. Stopnja 4.
Kaj še lahko storim. Hvala. Vam.

Spoštovani,

v izvidu navajajo tanko notranjo obpogačično gubo sklepne ovojnice (normalna najdba), delno pretrganje zadnje križne vezi, ohranjene sprednjo križno vez in oba meniskusa, blag nateg notranje stranske vezi v zgornjem delu, tanko plast tekočine ov zakolenski mišici, 1 cm široko odsotnost sklepnega hrustanca s sprednjega končnega dela stegnenice.

Priporočam, da se s posnetki MR oglasite v naši ambulanti. Le s kliničnim pregledom je namreč mogoče ugotoviti, kaj od navedenega vam povzroča težave. Zelo verjetno bo potrebno operativno zdravljenje, obseg katerega je odvisen od ugotovitev pri pregledu.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Najlepša hvala za ažuren odgovor. Lahko v tem času nadaljujem s krepitvijo mišic in umirjeno športno aktivnostjo..ne bi si namreč rada škodila. Hvala. Kaj imate v mislih pod operativno zdravljenje artroposkopijo. Se enkrat hvala .

nova
Uredništvo priporoča

Prosim. S krepitvijo mišic in z NEBOLEČO športno aktivnostjo lahko vsekakor nadaljujete. Da, v mislih imam artroskopsko operacijo.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala in lep.nedeljski dan.

Prosim… in hvala enako…

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close