Najdi forum

zlom obeh malleulov

Pozdravljeni,
avgusta letos sem si zlomila oba maleolusa na desni nogi. Vstavljene imam ploščice in vijake na obeh straneh. Sedaj dobivam različna mnenja o odstranitvi vijakov in ploščic. Fizioterapevti (ne samo eden) so mi svetovali, da naj jih odstranijo, zdravnik pravi, da mora biti to vstavljeno 1 leto, da se vse 100% zaceli. A ni kost zaceljena po 6 tednih? Sedaj, ko sem se malo pozanimala, pa sem slišala za primer, da je imel gospod vijake in ploščice na kosti 1 leto, kost mu je zarasla okoli vijakov in ploščic, kost so morali razbijati, da so lahko prišli do vijakov in ploščic….zanima me vaše mnenje, zakaj mi zdravnik ne želi ploščic in vijakov odstranit že sedaj? od poškodbe je minilo 4 mesece, še vedno imam nogo bolečo, čutim ploščice, vijake,…ampak nogo lahko obremenjujem (samo hoja). HVala

Pozdravljeni,

odstranitev ploščice in vijakov po tovrstnih operacijah ni nujna. Sam jo priporočam le v primeru, če so ploščice in/ali vijaki moteči in to le izjemoma prej kot eno leto po vstavitvi.

Kostno celjenje tovrstnih zlomov traja prbiližno 3 mesece, proces prilagajanja kosti obremenitvam (vspostavljanje normalne kostne strukture) pa še precej dlje, tudi do enega leta. To je tudi razlog, da odstranitve ploščice in vijakov ne priporočamo prej kot po preteku 1 leta od vstavitve.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close