Najdi forum

Razlaga CT izvida

Spoštovani!
Pred štirimi leti sem padla na stegnjeni roki, na levi sem dobila doramenski mavec (zlom glavice radiusa). Na desnem komolcu je po parih mesecih rtg slikanje pokazalo tudi frakturo glavice radiusa. Zdravljenje je bilo konzervativno. Od takrat sem že večkrat imela pekoče bolečine v predelu komolca, letos pa se mi je komolec “zataknil” in roke nisem mogla obračati par dni. V določenem položaju me je zabolelo, kot da me je stresla elektrika. Stara sem pa 46 let.

Opravila sem CT slikanje in vas prosim za razlago:
Zožena sklepna špranja humeroulnarno subhondralno sklerozo sklepnih površin in robnimi naplastitvami. Viden kostni fragment 7x4x10 mm. Glavica radiusa je v povsem radialnem delu nekoliko poglobljena, neravne površine, vidna je subhondralna kostna cista v velikosti približno 3mm. Radio ulnarno je v povsem radialnem delu sklepa videti dve povsem drobni prosti kostni formaciji.

Hvala in lep pozdrav

Spoštovani,

v izvidu navajajo zoženo sklepno špranjo komolca predvsem v njegovih notranjih delih (posledica poškodb ali okvar sklepnega hrustanca), kostni košček navedenih dimenzij (lahko prosto telo v sklepu, odlomljen del kosti?), v zunanjem delu sklepa navajajo dve drobni kostni telesi ter nekoliko poglobljeno glavico koželjnice s cisto (prostor napolnjen s tekočino) v podhrustančni kosti.

Priporočam, da opravite še slikanje komolca z magnetno resonanco (MR), nato pa da pridete na pregled s posnetki CT in MR slikanja. Zelo verjetno bom predlagal artroskopsko operativno zdravljenje.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close