Najdi forum

Spoštovani,

pred dobrima dvema mesecema me je začelo boleti koleno, nisem mogla hoditi, ne ležati, ponoči se se zbujala od bolečin. Potem sem šla na RTG in UZ kolena, ni bilo videti nič posebnega, sedaj čakam na MR. Koleno je sedaj malo bolje, me pa občasno še (za)boli, tudi ko nekaj časa sedim in nato vstanem, kar težko hodim. Včasih za nekaj trenutkov kolena sploh ne morem upogniti.

Prilagam izvid ortopeda in prosim za mnenje:
Gibljivost obeh kolkov prosta, neboleča, desno koleno hladno, prazno. Ekstenzija in fleksija izvedljivi, sicer pa je fleksija boleča v zadnjih 10 st., pri manipulaciji se pojavlja bolečina medilano. Steinman test pozitiven, predalčni fenomen, Lachmanov test in test hondropatije so negativni.
diagnoza: Ruptura menisci medialis et lateralis dex. susp.

Prosim za komentar izvida, kaj pomeni diagnoza? Prosim za mnenje o primerni terapiji. Hvala.

Lep pozdrav,
Nataša

Spoštovani,

ortoped je posumil na strganje obeh meniskusov desnega kolena. Priporočam počakati do opravljenega sllikanja z magnetno resonanco, ki bo stanje zelo verjetno razjasnilo. Do nadaljnjega priporočam le takšne obremenitve kolena, ki vam ne povzročajo bolečin.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav,
Nataša

nova
Uredništvo priporoča

Prosim.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close