Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe preskok pogačice pri iztegu po artroskopiji

preskok pogačice pri iztegu po artroskopiji

Pozdravljeni,
zanima me kako je s tem preskakovanjem pogačice-pok v kolenu pri popolnem iztegu po artroskopiji kolena. Pred posegom se to ni dogajalo. Od posega je že 7 mesecev in se še vedno sliši. Ne boli, le neprijetno za slišat. Na artroskopiji je bil odstranjen del meniskusa-večji del zadnjega roga in cista. MR je pokazal tudi manjšo obrabo hrustanca medialno.
Po posegu sem 2 meseca uživala glukozamin sulfate 1500mg/na dan. Je pa mi tudi pri izvajanju vaj premaknilo pogačico na zunanjo stran kolena. Mislim, da se je postavila nazaj na svoje mesto z vztrajnimi vajami. Mišice sem si lepo okrepila tudi s kolesarjenjem.
Ali to pokanje pomeni, da še ni pogačica na svojem mestu, ali se pri tem obrablja hrustanec, obstaja kakšna rešitev, da se znebim tega neprijetnega preskakovanja pogačice?
HVALA!

Pozdravljeni,

najverjetnejši razlog za pokanje je še preostala slabost mišic, predvsem štiriglave stegenske mišice. Priporočam, da opravite izokinetične meritve stegenskih mišic (te izmerijo moč in vzdržljivost le-teh) in da nato usmerjeno odpravite zelo verjetne pomanjkljivosti. Meritve pri nas izvaja sodelavko doc. dr. Renata Vauhnik, dipl. fth. – [email protected] ali 041 753 913.

Pokanje lahko zmanjšajo tudi injekcije hialuronske kisline, katere imamo pri nas na stalni zalogi.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close