Najdi forum

Vprašanje in mnenje

Spoštovani!
Stara sem 39 let in že 2 leti imam težave z močnimi bolečinami v desni roki, katere izžarevajo od lopatice do zapestja. Včasih se v predelu komolca pojavi oteklina. Prsti so zjutraj boleči in otekli, čez dan se občasno v zapestju, komolcu in prstih pojavijo kratkotrajne trgajoče bolečine. Bolečine so najmočnejše ponoči oz. ležečem položaju. Bolečine v predelu desne lopatice in ramenskem sklepu se povečajo na dotik. Roka je sicer normalno gibljiva, le v določenih položajih bolj boleča. V lopatici je ob premiku prisotno škrtanje. NSAR zdravil ne smem jemati, Lekadol in Doreta ne pomagata.
Opravila sem RTG slikanje vratu, kjer so vidne le blage degenerativne spremembe vretenc, ter UZ rame:
V kiti m. Subscapularis je mehka kalcinacija v osrednjem nitju na narastišču na MT, ki je velika cca. 0,45 x 0,40 cm.
Kita m. supraspinatus vsebuje v sprednjem robu delno mehke, delno trde kalcinacije, ki so velikosti cca. 1,61 x 1cm.
Mnenje : kalcinacije v kiti m. supraspinatus in supbscapularis desne rame, desnostranska CB – algija in torakalni sindrom v zgornji tretjini prsne hrbtenice.

Zanima me:
*kaj pomeni izvid
*Je to razlog za bolečino celotne roke
*kakšno terapijo mi svetujete

Za odgovor se Vam najlepše zahvaljujem in Vas lepo pozdravljam!

Spoštovani,

Zanima me:
*kaj pomeni izvid – v izvidih navajajo blage obrabne spremembe vratne hrbtenice ter okvare kit zgornje n sprednje mišice rotatorne manšete z odlaganjem kalcija
*Je to razlog za bolečino celotne roke – tako hrbtenica kakor tudi rama sta lahko razloga za bolečino, ki jo navajate
*kakšno terapijo mi svetujete – s kliničnim pregledom je potrebno ugotoviti, kaj od navedenega vam povzroča težave. Če je to rama, pride vsekakor v poštev artroskopsko operativno zdravljenje.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za Vaš odgovor, bi pa še vprašala, ali pri vas opravljate takšne preglede, kakšne so čakalne dobe ter cena?
Nimam pa nič razen tega UZ izvida.
Lp

nova
Uredništvo priporoča

Prosim. Da, opravljamo takšne preglede. Čakalna doba za pregled v Ljubljani ali Mariboru je praviloma do 1 tedna, v Portorožu pa do 1 meseca. Cena prvega pregleda, ki traja 30 minut, je 100 €.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close