Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe pokanje v kolenu pri hoji po stopnicah (brez bolečin)

pokanje v kolenu pri hoji po stopnicah (brez bolečin)

L.p. s prejšnjim tednom sem začel s hujšanjem (telovadba + tek + kolebnica). Ko sem hodil domov (s treninga) sem opazil da mi poka ko hodim po stopnicah. Drugače mi ne poka in ni kakšnih bolečin.

Spoštovani,

pokanje je zelo verjetno posledica poškodb ali okvar sklepnega hrustanca v sprednjih delih kolena (pogačica, končni sprednji del stegnenice). Priporočam, da ne glede na odsotnost bolečin, opravite slikanje kolena z magnetno resonanco in da pridete nato s slikami na pregled. Priporočam tudi, da do nadaljnjega za hujšanje uporabljate aktivnosti, ki kolen ne obremenjujejo močno in/ali sunkovito (plavanje, kolesarjenje, nordijska hoja…).

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close