Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Bolečina pri gležnju po poškodbi

Bolečina pri gležnju po poškodbi

Pozdravljeni.

Danes je 16 dni od poškodbe. Zvil sem si gleženj na levi nogi, bil na urgenci, so slikali in rekli, da gre za manjši zvin. Po 10ih dneh sem obiskal fizioterapevta (samoplačniško, ker na terapijo v ZD še čakam) in po prvi terapiji odložil bergle. Od takrat lahko hodim brez, vendar počasi in previdno ker je bolečina še vedno prisotna in sicer pri notranjem gležnju. Boli ob pritisku na kost in pri hoji, kjer se s časom tudi stopnjuje, do tega da včasih ne morem več hoditi in pomagata le še led in počitek.

Do sedaj sem imel tri fizioterapije, ta teden pa začnem tudi s terapijami v ZD. Sem v tretjem tednu od poškodbe in koristim bolniško, saj sem v službi 8 ur na nogah in ko se vrnem mora biti noga 110%. Seveda je želja tudi čimprejšnja vrnitev k športu s katerim se ukvarjam (gorsko kolesarjenje).

Je takšna bolečina normalna? Bi lahko bilo še kaj drugega? Mogoče kost ali so to samo vezi, ki se bodo pozdravile s terapijami in gibanjem?

Lp, Jure

Pozdravljeni,

če se je pri poškodbi stopalo zvilo navznoter, so lahko bolečine v notranjem delu gležnja posledica hrustančno-kostne poškodbe v tem delu. V tem primeru priporočam opraviti slikanje gležnja z magnetno resonanco, nato pa pregled s posnetki.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close