Najdi forum

Bolečina v kolčnem sklepu

Spoštovani,

Stara sem 20 let in imam težave z bolečinami v kolku – predvidevam, da so le-te posledica dolgoletnega ukvarjanja z ritmično gimnastiko. Bolečina v sklepu se pojavi čisto naključno (včasih ko hodim, vstanem s stola itd.). Deluje, kot da bi se sklep zaskočil. Boli me tako, da ne morem na nogo stopiti oz. je obremeniti. Prav tako me zelo zaboli, če se poskušam popolnoma zravnati in iztegniti nogo. Bolečina sčasoma sama od sebe popusti.

Prosila bi za kakršnokoli informacijo.
Že vnaprej se zahvaljujem za vaš odgovor.
Lep pozdrav.

Spoštovani,

takšne težave najpogosteje povzroča raztrganina vezivno-hrustančne ustnice (labruma) čašice medenice (acetabuluma).

Priporočam, da se oglasite na pregledu. Če bom sum s pregledom potrdil, bom priporočil MR artrografijo (slikanje sklepa z magnetno resonanco s predhodno vbrizganim kontrastom vanj).

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close