Najdi forum

kalcinacija desne rame

Pozdravljeni!
Že celih 8 let se ukvarjam s svojimi kalcinati v mojih ramenskih mišicah. Moje gibanje je boleče ampak z rednimi razteznimi vajami sem prišla do kar dobre razteznosti in gibljivosti rok.
So pa trenutki ,ko ni več lepo. Iz nikakršnega razloga prihaja do vnetji.
L.rama 2x vnetje zaradi kalcinatov
D.rama; vnetja cca 3x in tudi vmes zamrznjena rama, sedaj vnetje….
Imela razbijanje z glob.udar.valovi cca 5 let nazaj ampak kalcinati se niso odstranili… le ti so se se ponovno naložili in stari povečali… sedaj jih imam sodeč po UZ delno mehke delno trde kalcinate .
Tega imam več in nekateri so veliki tudi 1,93 x 1,83 cm v kitah supraspinatus, subscapularis in m.infraspin.
Trenutno pa imam kalcinirajoči tenditis m . supraspinatus desne rame… za mano bo kmalu 2. fizioterapija in jaz se trudim 100 % za moč in gibljivost rok….BOLEČINE SO VEDNO PRISOTNE SKOZI VSA LETA::::
VPRAŠANJE pa sledeče:

1. Kaj menite o ultrazvočno vodeni punkciji ,mi bo lahko vsaj 90 % odstranila kalc.? REHABILITACIJA po tem?
2.KAKO MI LAHKO POMAGA VITAMIN K2 ? Ali ga priporočate?
HVALA ZA ODGOVOR !

Pozdravljeni,

1. Kaj menite o ultrazvočno vodeni punkciji ,mi bo lahko vsaj 90 % odstranila kalc.? Je dobra metoda, vendar 90 %. kalcinacij običajno ne more odstraniti. Če gre za eno večjo kalcinacijo, se rezultat lahko približa navedenemu, sicer pa ne. REHABILITACIJA po tem? Predvsem usmerjena krepitev mišic rotatorne manšete in asistirano aktivno razgibavanje. Oboje je v domeni fizioterapije.

2.KAKO MI LAHKO POMAGA VITAMIN K2 ? Ali ga priporočate? Z njim nimam izkušenj. Glede na vse navedeno priporočam artroskopsko operativno zdravljenje.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close