Najdi forum

Kalcinacija v levi rami

Pozdravljeni,

že 1,5 leto imam bolečine v levi rami. V lanskem letu sem opravila UZ rame in so bile zaznane rahle posamezne kalcinacije. Opravila sem nekaj fizioterapij. Za nekaj časa je bolečina poniknila, nikoli izginila. Ker so se mi bolečine spet pojavile, tudi v mirovanju, sem ponovno opravila UZ.
Na izvidu piše:

AC sklep je primeren. Tetiva bicepsa leži na anatomskem mestu, je ohranjenega poteka, ob njej ni videti tekočine.
Tetiva subskapularis in supraspinatus sta ohranjenega poteka in heterogene strukture. V tetivi supraspinatus je ob narastišču na tuberkel 4mm veliko hiperhogeno področje drobnih hiperhogenih vključkov-kalcinacij. Prav tako je v področju bolj medialnih vlaken vidno večje hetergogeno področje, 11×3,5 mm, pra tako z drobnimi hiperhogenimi mikrokalcinacijami, verjetno po poškodbi starejšega datuma??
Tetiva infraspinatusa je primerna. v SA-SD burzi ni videti tekočine.
Mnenje: kalcinarajoča tendinoza leve rame

Prosim za vaše mnenje.
Prihodnji teden imam sicer dogovorjeno fizioterapevtsko obravnavo. Osebni zdravnik mi je predpisal Arcoxia 60-1x dan, ter Metamizol in Zaldiar (oboje ob bolečinah, po potrebi). Ko sem prebrala navodila za uporabo, priznam, da me je kar malo zaskrbelo glede morebitnih neželenih stranskih učinkih.
Zanima me, ali priporočate jemanje predpisanih tablet ali še ˝potrpim˝ do fizioterapije, s katero naj bi se stanje sčasoma izboljšalo? Res pa je, da me rama zelo boli, predvsem ob delu na računalniku (tipkanju).

Hvala lepa za vaše mnenje in lep dan

Živa

Pozdravljeni,

predpisana zdravila, predvsem Arcoxia, ki deluje tudi proti vnetju, so lahko učinkovita. Priporočam, da jih opozorilom o stranskih učinkih navkljub (Gre za ameriško zdravilo. Američani se z obširnim pisanjem stranskih učinkov ščitijo pred morebitnimi tožbami, ki so v ZDA precej pogoste.), jemljete tako, kot je svetoval vaš zdravnik. Z jemanjem prenehajte le, če se vam bodo pojavili resni stranski učinki. Nato priporočam tudi izvedbo že dogovorjene fizioterapije.

Če se stanje po izvedenem zdravljenju ne bo bistveno izboljšalo, priporočam, da opravite MR artrografijo obolelega ramena (slikanje z magnetno resonanco s predhodno vbrizganim kontrastom v sklep), ki je natančnejša preiskava od UZ, in da predete nato na pregled s posnetki ter izvidom.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala lepa za vaš odgovor.

Prosim še za naslednje odgovore:
*Zanima me še kakšna fizioterapija je pri tovrstnih težavah najbolj uspešna (laser, udarni valovi, manualno????
*Ali priporočate kakšno jemanje vitaminov (D, ….)
*Ker redno obiskujem funkcionalne vadbe, si sedaj, ko je res prisotna bolečina, ne upam udeleževati vadb niti se jih ne morem in me zanima, ali priporočate, da v času zdravljenja izvajam zgolj vaje, ki mi jih bo svetoval fizioterpevt, brez drugih vodenih vadb?
* Ali svetujete, da sedaj, ko me res zelo boli, roka bolj miruje ali naj vseeno sama delam vaje za ohranjanje gibljivosti ramenskega obroča in krepitev mišic ali je bolje počakati, da se bolečine umirijo?

Hvala in lep pozdrav
Živa

Prosim.

*Zanima me še kakšna fizioterapija je pri tovrstnih težavah najbolj uspešna (laser, udarni valovi, manualno???? Manualna najbolj, sledijo udarni valovi.
*Ali priporočate kakšno jemanje vitaminov (D, ….) Ne.
*Ker redno obiskujem funkcionalne vadbe, si sedaj, ko je res prisotna bolečina, ne upam udeleževati vadb niti se jih ne morem in me zanima, ali priporočate, da v času zdravljenja izvajam zgolj vaje, ki mi jih bo svetoval fizioterpevt, brez drugih vodenih vadb? Da.
* Ali svetujete, da sedaj, ko me res zelo boli, roka bolj miruje ali naj vseeno sama delam vaje za ohranjanje gibljivosti ramenskega obroča in krepitev mišic ali je bolje počakati, da se bolečine umirijo? Vse poskušajte izvajati le do meje bolečin.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close