Najdi forum

oteklina po operaciji haluxsa

SPOŠTOVANI!
1 Junija sem bila operirana na palcu desne noge in so mi prst zatrdili 2 meseca sem imela longeto,sedaj sem že tretji teden brez longete pa mi noga še vedno zateka in sicer vse do gležnja pa tudi boleča je. me pa ne boli operirani prst, noga je tudi bolj rdeča kod pa leva
a mislite da bi bilo smiselno obiskati ortopeda ki me je operiral.Naj povem še da pri levi nogi ki so mi jo operirali lani ni bilo teh težav.
Hvala za odgovor

Spoštovani,

glede na opis menim, da se vam je razvil t.i. kompleksni regionalni bolečinski sindrom (sinonim je Sudeckova bolezen). Ta se običajno razvije kot posledica omejene uporabe dela telesa (v vašem primeru posledica operacije), vpliv pa ima tudi okolje, ki je trenutno, zaradi visokih temperatur ugodno za razvoj te bolezni. Le-ta sicer ni nevarna, je pa neprijetna in lahko zdravljenje pomembno podaljša.

V mirovanju priporočam višji položaj operirane okončine od prsnega koša in večkrat dnevno hlajenje obolelega področja z ledom (preko tanke tkanine) ali z mrzlim tuširanjem ali z mrzlimi kopelmi (po 20 minut z urnimi premori). Priporočam tudi obisk ortopeda, ki vas je operiral.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani!
Hvala za odgovor,bom šla do ortopeda ki me je operiral

Prosim. Velja.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

SPOŠTOVANI!
Danes sem se naročila na ponovni pregled pri ortopedu in so mi dali datum 22 oktober,ker prej da ni možno pa čeprav sem v bolniški in to so mi z koncem avgusta zaključili kako pa naj delam z tako nogo jih pa ne zanima,imam pa težko fizično delo veliko hoje in prenašanje bremen tudi do 20 kl.Sestra mi je rekla da je pač takšen sistem naročanja za vse ostalo naj se pa dogovorim z svojim osebnim zdravnikom.Kaj bi po vašem mnenju bilo najboljše da naredim čakam dva meseca na pregled in čakam da me neha boleti ali se pa se naročim pri vas da si vi ogledate nogo in mi svetujete kaj narediti.
LP

Spoštovani,

priporočam, da se najprej pogovorite z izbranim osebnim zdravnikom. Če bo potrebno, se lahko nato oglasite v moji ambulanti.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

SPOŠTOVANI!
Zanima me še kako se ta sudeckova bolezen ugotovi in kako potem poteka zdravljenje in koliko časa. A to bolezen lahko ugotovi osebni zdravnik , ali so potrebne kakšne druge preiskave.
Najlepša hvala za odgovor.

Spoštovani,

predvsem iz kliničnega pregleda (prizadeto področje je običajno otečeno, toplejše od okolice, rdečkasto modrikasto in boleče). Pogosto se na rentgenskih slikah vidi lisasto razredčenje kosti. Najboljše je za primerjavo narediti rentgenske posnetke obolelega področja in enakega področja na zdravi strani.

Če se ugotovi Sudeckova bolezen, so osnovni ukrepi: v mirovanju višji položaj obolele okočnine od prsnega koša, čimnormalnejša uporaba obolelega področja, hlajenje le-tega z mrzlimi kopelmi, tuširanjem in/ali ledom po 20 minut z urnimi presledki in jemanje nesteroidnega protivnetnega zdravila. Obolenje običajno traja vsaj nekaj mesecev, včasih tudi let.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

[attachment=0]20180823_134644.jpg[/attachment]Spoštovani!
Hvala za odgovor. A to lahko ugotovi osebni zdravnik ali samo ortoped, v torek imam pregled pri osebnem zdravniku,pa bom videla kaj bo rekel prejšnič ni nič kaj veliko gledal samo napisal predlog za podaljšanje bolniške ,,ki jo sedaj imam do 7.09 potem sem pa sposobna za delo tako so napisali na komisiji pa čeprav moram nosit zaščitne delovne čevlje in imam težko fizično delo v kovinski industiji.
prilagam sliko kako izgleda noga če lahko iz tega kaj vidite.
HVALA IN LP.

Spoštovani,

prosim.

Po slikah sodeč gre zelo verjetno za Sudeckovo bolezen. Priporočam, da počakate na pregled pri osebnem izbranem zdravniku.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close