Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe MRT kolena po poskodbi oz. preobremenitvi, ganglij

MRT kolena po poskodbi oz. preobremenitvi, ganglij

Spostovani,

ze od aprila me spremljajo tezave z levim kolenom. Po preobremenitvi (koleno mi je za trenutek klecnilo ob klecanju na mehki postelji), sem morala reducirati sport (crosstrainer ni vec opcija, ker se bolecine povecajo), nato so se tezave samo se povecale.

Prvi MRT je pokazal rahel pok notranjega meniskusa zadaj, odem, ganglion itd. Odlocili smo se za konzervativno zdravljenje. Kura s hyaluronsko kislino ni skoraj nic pomagala (5 infiltracij v 5 tednih, 6. naknadno za osvezitev). Po vsaki injekciji se je po treh dneh stanje poboljsalo za par dni, potem spet stara situacija.
Kontrolni MRT po stirih mesecih ni pokazal bistvenih sprememb. Prevod iz nemscine (se opravicujem za morebitne napake):

Svetovano mi je bilo okrepiti stegenske misice, fizioterapija, kolesarjenje. Vendar pa me pri tem spremljajo bolecine, poleg tega imam obcutek nestabilnosti v kolenu, kot da bi se hrustanec drgnil,vsake toliko casa mi nekaj preskozi v zunanjem delu kolena… Je ta nestabilnost mozno kot posledica redukcije quadricepsa zaradi opustitve vsakodnevne aktivnosti na crosstrainerju ali je bolj verjetno posledica gangliona? Ali je mozno kako zmanjsati ali odstraniti ganglion razen artroskopsko (punkcija, kreme, kaj drugega?)? Kaj bi mi lahko takole na daljavo svetovali, predvsem me zanima v povezavi s sportnim udejstvovanjem?

Vnaprej najlepsa hvala.

Spoštovani,

Je ta nestabilnost mozno kot posledica redukcije quadricepsa zaradi opustitve vsakodnevne aktivnosti na crosstrainerju ali je bolj verjetno posledica gangliona? Najverjetneje je posledica strganega meniskusa.

Ali je mozno kako zmanjsati ali odstraniti ganglion razen artroskopsko (punkcija, kreme, kaj drugega?)? Ganglion se sicer lahko zmanjša s punkcijo, vendar se bo, če ne bo odpravljen vzrok, ponovno povečal oziroma pojavil.

Kaj bi mi lahko takole na daljavo svetovali, predvsem me zanima v povezavi s sportnim udejstvovanjem? Priporočam le tiste obremenitve, kjer ne boste občutila bolečine, občutka nestabilnosti in ki ne bodo povzročale otekanja kolena. Če so Vaše težave povezane s strganim meniskusom ali ganglionom (kar je zelo verjetno), priporočam artroskopsko operativno zdravljenje.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close