Najdi forum

Mnenje za levo ramo

Pozdravljeni!
Februarja letos sem se poškodovala pri prometni nesreči. Imela sem zlom akromiona. Ker me po nekaj mesecih se vedno boli rama so me poslali na artrografijo MR kjer so ugotovili da imam parcialno rupturo supraspinatusa z artikularne strani ki tajema približno 1/3 debeline tetive v področju premera 1 cm v sprednjem delu. Potem sem opravila še CT rame zaradi možnosti psevdoartroze akromiuna. Tu je bilo ugotovljeno naslednje. Citiram: najverjetneje anatomska varianta – os akromiale z degenerativnimi psevdocistami velikosti do 5 mm ob medialnem robu obeh površin psevdoartroze os akromiale s skalpulo. Manj verjetno gre za nezarascen zlom akromiona. V ostalem je skelet struktrurno in morfolosko v mejah normalnega.

Prosim vas za mnenje glede izvidov ker sem zmedena ker piše da je manj verjetno da gre za star nezarascen zlom akromiona. Imela pa sem zlom akromiona diagnosticiran z RTG.

Hvala za vaše mnenje.

Pozdravljeni,

s kliničnim pregledom je potrebno ugotovit, kaj od navedenega Vam povzroča težave. Oboje navedeno je namreč lahko vzrok težav.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pa še to: kar se tiče izvidov, navedena delna raztrganina kite mišice supraspinatus, je manj verjetni razlog za težave; opisano na CT slikanju (ali z razvojem pridobljeno stanje (dvodelni akromion) ali s poškodbo pridobljeno stanje (psevdoartroza ali nepravi sklep ali nezaraščen zlom) pa bolj verjetni razlog.

Priporočam, da se s slikami obeh preiskav oglasite na pregledu.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close