Najdi forum

Poskodba kljucnice

Lani v decembru (2017- Zgodilo se je zunaj na street workoutu bil je -°C in po vsej verjetnosti nisem bil dovolj ugret) sem si poskodoval sternoklavikularni sklep (stitisce kjer je kljucnica pritrjena na prsnico) in od tega bo sedaj ze 7-8 mesecev ter me se vedno boli samo v tej tocki..Bil sem pri pregledu pri zdravniku in me je poslal na fizioterapijo ( larser , tel elektrice vibraciji nisem imel nic vaj) potem me je zopet pregledal in rekel da bo ta sklep za stalno ostal izbocen , in je rekel da je poskodba naceloma sanirana in da lahko postopoma zacnem trenirat do meje bolecine.. Jaz se se ne pocutim najbolj pripravljenega za kakrsnekoli treninge saj me sevedno nekako boli (nesmam opisati te bolecine a je nadlezna) .. V mirovanju me ne boli boli pa me ob dviganju cesa tezkega ali pa ko roko iztegnem nazaj za hrbtom..

Zanima me ce je kdo ze imel podobne tezave , kako dolgo je trajalo celjenje s cim ste si pomagali itd itd ..

lp

Pozdravljeni,

takšne poškodbe se običajno zdavijo neoperativno, zapuščajo pa vsaj estetske posledice (izboklino na mestu sklepa), običajno pa tudi večje ali manjše bolečine. Slednje običajno dosežejo bolj ali manj dokočno stanje v 6 mesecih od poškodbe.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Aha , kaj pa v primeru da me ta del kljucnice ki je izbocen nekako “Žuli” ko premikam roko ter obcasno tudi ko obrnem glavno na desno?

nova
Uredništvo priporoča

Lahko pride v poštev tudi operativno zdravljenje, rezultat katerega pa je, kar se tiče zmanjšanja bolečin, nepredvidljiv. Pred morebitnim operativnim zdravljenjem priporočam prejetje injekcije lokalnega anestetika in kortikosteroida (hormonskega protivnetnega zdravila) v poškodovani sklep.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Ali je priporocljivo izvajanje kaksnih vaj kako ta sklep “ojačati” in če katerih?

Lp

Takšnih vaj ne poznam. Priporočam le izogibanje gibom in obremenitvam, ki vam povzročajo bolečine.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Najlepsa hvala za vse odgovore iz za pomoc .. Me la se zanima samo se ozm me nekako skrbi da bolecina ki ostane priblizno po pol leta ostane enaka za zmeraj? Le tudi ce sem star 16 in se telesno rastem ?

Lep pozdrav – Hvala

Je mogoče, vendar malo verjetno.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close