Najdi forum

2. MR Izvid kolena

Lep pozdrav, po rahlem zvinu kolena aprila 2017 se stanje kolena ni izboljšalo zato sem šel na travmat. v Murski Soboti, kjer so me poslali na magnetno resonanco ki je pokazala navajam:
minimalno proste tekočine v kol. sklepu. primerno široka kolenska špranja. Sklepni hrustanec je primeren, brez večjih lezij. Lateralni meniskus je primeren. Vidna ruptura posteriornega roga medial. meniskusa. Spr. in zadnji križni ligament primerna. Kolateralna ligamenta sta pravtako primerna. Ligament patele brez posebnosti .
Na podlagi izvida me je sem bil operiran 31.01.2018 in dobil obvestilo zdravniku: Recesuza v katerih minimalna lateralna plika, medialna špranja viden defekt v hrustancu II. b stopnje, tibialna stran vredu hrustanec I.stopnje. Medialni meniskus vredu ne intraponira v koleno. Križni vezi vredu. Lateralni meniskus vredu. Opravimo obilno sinoviektomijo odstranimo lateralno pliko z obilno hoffo.

Nič ni omenil da bi zbrusil hrustanec?

Stanje kolena se mi zdi zdaj še slabše. Pogačica slabo mobilna, trda. Koleno ob iztegu in napenjanju kvadricepsa zaboli! Vidna zatrdlina na notranji strani kolena, pokanja v kolenu. Opravil sem že 2 fizioterapiji 8 dni in 10 dni, ter hodil še na privat fizioterapije. Ker stanje ni vredu me je osebni zdravnik poslal ponovno na magnetno resonanco, ki pravi takole: V kolenskem sklepu izliv. Tetiva kvadricepsa, ligament patele, križne vezi ter kolateralna ligamenta so ohranjeni. Ruptura medialnega meniskusa: v predelu zadnjega roga hiperintenzivna linija prekinja spodnjo artikularno površino. Lateralni meniskus ohranjen. Brez žariščne poškodbe sklepnega hrustanca tako tibiofemuralnega kot patelofemuralnega sklepa. Edem infrapatelarnega maščevja predvsem lateralno možnost utesnitve, Edem se širi tudi v Hoffa maščevje in sicer praktično do sprednjih rogov meniskusov.

Pa meni se zdita izvida podobna, tale kirurg pa ni naredil nič, zato je stanje isto, samo izrezal nekaj kar sploh ne bi rabil, to je moje mnenje. Za pogačico pa pravi, da mi on ne more pomagat, ker to on ne ve.

Prosil bi za vaše mnenje, če je to za operacijo ali ni, če se lahko pri vas oglasim v MB samoplačniško za mnenje, ker v MS več ne grem!

Pozdravljeni,

zelo verjetno bo za ureditev težav potrebno ponovno operativno zdravljenje. Prosim, da se za termin pregleda dogovorite s tajnico (tel. 041 654 330). Ne pozabiti s seboj prinesti tudi posnetke kolena z MR.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Ok hvala, sem bom naročil pri vas. LP

Prosim. Velja.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close