Najdi forum

Pozdravljeni!

Pri 12ih letih so mi odkrili odstopanje hrustanca v obeh kolenih. Bilo je mukotrpno nekaj casa, ker sem ves cas trpela za bolecinami pa mi nobeden ni verjel. Pri 14ih so me operirali in se odlocili za vstavitev vijakov najprej v eno koleno in nato drugo. Ta cas sem bila na berglah in pocasi obremenjevala s tezo. Ker par let nisem smela nic telovaditi, sem se polenila. Ampak potem sem pocasi spet zacela s sportom, vendar sem se vmes zredila in odnehala, ker je vse napor. Tudi zaradi bolecin. Zdaj sem stara 30 let in telovadim z osebnim trenerjem, ampak mene kolena se vedno bolijo. Tako kot sem bila mlajsa… tezko delam pocepe, hodim, kdaj mi tudi kolena klecneta, pri mirovanju, tudi na dotik. Skrbi me, da bi pretiravala, saj so me takrat prestrasili, da lahko pristanem na vozicku. Ne spomnem se, kaj so mi zdravniki takrat rekli, predvidevam, da ce bi povedala, da se stanje nikoli ni izboljsalo bi mogla iti nazaj. Po vasih izkusnjah, ali bo kdaj bolecina minila ali pac je to del mene? Toliko casa ze zivim s to bolecino, da sem se kar vdala v usodo in kamorkoli grem pac trpim. Naj povem, da me boli tudi ko grem na kolena, ko klecim oz. zelo tezko klecim zato mi je pri telovadbi se toliko tezje. Zanimajo me vase izkusnje… ce sem iskrena mi je k ortopedom grozno nazaj, ker so mi izrecno rekli za debelost, da vse poslabsa. Ali je pri tej bolezni znacilni poslabsevanje, se lahko telovadi? Ali se lahko odstopanje pojavi tudi kje drugje, ce imas ze na kolenih?

Ker nimam izvidov, saj se odstopanju hrustanca rece osteohondritis?

Spoštovani,

da, osteohondritis je pravilen izraz.

Priporočam, da opravite rentgensko slikanje obeh kolen v dveh standardnih projekcijah in obeh pogačic tangencialno ter slikanje obeh kolen z magnetno resonanco, nato pa pridete na pregled s posnetki. Le na osnovi izvedenega kliničnega pregleda kolen in pregleda priporočenih posnetkov vam lahko dam polnovreden nasvet.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close