Najdi forum

Zdravo,
Pred cca 5 meseci sem po tekmi nogometa opazil veliko oteklino na komolcu. Takoj po tekmi sem odšel na urgenco, kjer so mi punkterali komolec…RTG slike niso pokazale ničesar vendar sedaj ko nimam več otekline je vidno, da se mi v komolcu premika majhen delček…ali je možno da sem okrušil hrustanec? Zanima me če se bo to kdaj obnovilo ali je tu samo še opcija operacije?…naj vam še povem da bolečin v komolcu nimam, razen ob večjem udarcu v komolec (info…sem vratar) …Hvala, Lp

Pozdravljeni,

zelo verjetno gre za košček v sluzni vrečki za komolcem (bursa olecrani). Za odpravo težav bo najverjetneje potrebno operativno zdravljenje. Košček je mogoče odstraniti tudi z endoskopsko operacijo (operacija s pomočjo kamere skozi dve prbl. 1/2 cm ranici).

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Zanima me še kolikšna je rehabilatetna doba in ali moram pred operacijo opraviti ultrazvok ali MRI? Hvala in Lp

nova
Uredništvo priporoča

Pred morebitno operacijo bi bilo vsekakor dobro opraviti ultrazvočni pregled in/ali slikanje komolca z magnetno resonanco. Okrevanje po tovrstni operaciji traja običajno 3 do 6 tednov.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close