Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem ARTHRON Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe S82.81 FRACTURA BIMALLEALARIS APERTA ATC DEX

S82.81 FRACTURA BIMALLEALARIS APERTA ATC DEX

Vidimo tudi ,da gre za večjo hrustančno lezio sklepne površine tibie .Hrstanec je praktično popolnoma odstupil zato ga odstranimo velikosti cca 5x10mm pristupimo lateralno do tibije, prikažemo si živacga odmaknemo .Zlom je multifragmentaren tako da s težavo zlom reponiramo ,fiksiramo s ploščoin 6 vijaka .Nato pristupimo se medialno ,nekoliko podaljšamo rano,ki je nastala ob poškodbi .vidimo da je iz kosti povsem odtrgan deltoidni ligament frakturnu liniju ocistimo anatomski reponiramo kostni fragment z žico in posameznim vijakom nato rekonstruiramo deltoidni ligament ga prisjemo z vikri šiv.imo sam 3 ciklusa fizio terapija po 8x zdaj mi še nije potpuna gibljivost zanima me a ti sarafi i ploscice ide vani i kad i kolko je vremena potrebno do potpunog oporavka enu uro kad hodim noga me zacne bolit a moj zdravnik pravi da bi lahko iso na šiht poskodba je bila 14.02.2018 zanima me kako je poskodba kake su posljedice zbog odstranjivanja hrstanca hvala unaprjed za odgovor

Pozdravljeni,

glede na navedeno pričakujem, da bo v sklepu prej ali slej prišlo do popoškodbene obrabe. Ploščice in vijake običajno pustimo na mestu, dokler se zlom ne zaceli, oziroma vsaj eno leto od učvrstitve zloma.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close