Najdi forum

poskodba gležnja

s82.81 FRACTURA BIMALLEOLARIS APERTA ATC DEX
Llateralno mi je ugradeno plocica in 6 vijaka medialno zica i posamezni vijak hrskavica je odstupila tako da se uklanja cca 5x10mm se nisam vrnio populnu gibljivost imo sam 3x po 8 fizioterapija kaj da naredim da se vrne gibljivost u potpunosti nezgoda je bla 14.02.2018 i zanima me ce pa je hrskanac uklonjen a bo imo posljedice zbog tog hvala unaprjed

Pozdravljeni,

glede na navedeno pričakujem, da bo v sklepu prej ali slej prišlo do popoškodbene obrabe. Obrabo lahko upočasnite predvsem z zmanjšanjem obremenitev (priporočam čim manj hoje po neravnem, teka, skokov, dvigovanja in prenašanja bremen).

Ploščice in vijake običajno pustimo na mestu, dokler se zlom ne zaceli, oziroma vsaj eno leto od učvrstitve zloma.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

l.p zanima me kolko cajta da se pridržajem tega ce pa nebudem hodio ne bom gib vratio a kaj se bo trosilo i dali se hrskanac moze obnovit kljucavničar sam po zanimanju a bom mogo delat naprjed kolko vremena je potrebno za potpuno ozdravljenje da se vrnem na šikt hvala unaprjed.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

predvidevam, da boste lahko pričel z delom 9 do 12 mesecev po poškodbi. Priporočam pa, da nadaljujete s fizioterapijo, vse dokler ne boste dosegli polno gibljivost gležnja oziroma dokler bo gibljivost gležnja še napredovala. Priporočam predvsem individulano asistirano aktivno razgibavanje.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

hvala lijepo za vse odgovore zanima me samo ce pa mi ne podaljsalju bolniski kaj da naredim, i dali delovni nalog moze da mi izda osobni zdravnik 2x je že hvala

Prosim. Če vam bolniške ne bodo podaljšali, vi pa še ne boste sposobni opravljati svojega dela, priporočam obisk pri izbranem osebnem zdravniku, ki vam lahko bolniški stalež ponovno odpre. Tudi delovni nalog za fizioterapijo vam lahko izda izbrani osebni zdravnik.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

l.p imam prašsnje doktore imo sam poskodbu gležnja 14.02.2018 a bolniski do 15.08.2018 pri hoji jedne ure me noga mocno zaboli i oteka neznam zasto me je dao na sikt kad se to še nije saniralo tesko delo opravljam na sihtu kljucavnicar sam brusim varim sastavljam obrcem profile plocevine vecinom na ruke moj osobni zdravnik mi pravi da mi on nemere podaljsat bolniski ni fizio terapije noga mi je jos ukocena nije jos gibljiva zateze mi alheova tetiva misli da bi jos dosta fizio terapija trebao imati hrskavica mi je izvadena 5x10mm dal je to moguce operativno popravit.Sta mi vi doktore predlagate sta da naredim hvala

L.P imo sm poškodbu 14.02.2018 god a doktor mi je odredio na šikt 15.08.2018god tesko delo opravljam na šiktu ključavnicar sam brusim varim sastavljam montiram obrcem ploevine profile teske skoraj sve na ruke,kada hodim jednu uru noga mi nateka boli gibljivost gležnja je se omejena u svim pravcima mislim da mi je jos dosta potrebno fizio terapija moj osobni zdravnik pravi da mi on nemoze podaljsat bolniski i fizio terapije hrskavica mi je ostranjena 5x10mm dali je moguce to operativo sanirat ili nekom drugom metodom. s82.81 FRACTURA BIMALLEOLARIS APERTA ATC DEX neznam sta da naredim sta mi vi doktore predlagate

hvala

Pozdravljeni,

priporočam, da se oglasite do izbranega osebnega zdravnika in ga prosite za izdajo napotnice za slikanje poškodovanega gležnja z magnetno resonanco, ga opravite in da nato pridete s posnetki slikanja in s vso dosedanjo medicinsko dokumentacijo, ki se tiče te poškodbe, vključno z dosedanjimi rentgenskimi posnetki, na pregled v našo ambulanto.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close